عنایت: کلاس توجیهی داوران لیگ برتر به بهترین نحو انجام خواهد شد

مسعود عنایترییس دپارتمان داوری معتقد است وضعیت داوری در ایران اختلاف سطحی با فوتبال کشورمان ندارد.

 

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از سایت رسمی فدراسیون، مسعود عنایت درباره شرایط حال حاضر داوری کشور گفت: وضعیت داوری خوب است اما لازم است با کمک همه دوستان شرایط را بهبود ببخشیم تا ضمن رفع ایرادات موجود، حرکت رو به رشد داوری را ادامه دهیم.

 
وی در پاسخ به این سوال که شرایط داوران داخلی و بین المللی کشورمان را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: داوری ایران در عرصه بین الملل در وضعیت مناسبی قرار دارد بطوری که علیرضا فغانی به عنوان یکی از داوران بین المللی ایران از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ابلاغ زیادی جهت قضاوت دریافت می کند و معتقدم جزو کاندیداهای اصلی قضاوت در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم خواهد بود.

 
رییس دپارتمان داوری در ادامه افزود: در حوزه داوری داخلی هم با توجه به اینکه داوری کار جمعی است، لازم است با کمک و مشورت بزرگان داوری کشور شرایط بهتری برای داوری ایران به وجود آوریم. از جمله اقدامات ابتدایی که نیاز است به آن توجه کنیم، بالا بردن سطح مدرسین استان ها است چراکه داوران ملی از استان ها انتخاب می شوند و اگر آموزش ها در سطح استانی را بروز کنیم، بدون شک نتیجه آن را در آینده نزدیک و در قضاوت های کشوری داوران استانی شاهد خواهیم بود.

 
وی همچنین تاکید کرد: البته کلاس توجیهی پیش از فصل داوران لیگ برتر فوتبال را همانند روال چند سال اخیر به بهترین نحو برگزار خواهیم کرد که در این خصوص کارهای هماهنگی این کلاس در حال انجام شدن است.

 
عنایت در پایان انتظارات خود از جامعه داوری را اینگونه بیان کرد: با توجه به تجربه ای که دارم لازم است از همه اعضای جامعه داوری کشور درخواست کنم که پشت یکدیگر باشند و از عنوان کردن مسائل داخل خانواده داوری در رسانه ها خودداری کنند. در چند سال گذشته همواره دود حاشیه های داوری به چشم خود داوری کشور رفته و هیچ نتیجه ای نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.