ایا ماشین ۱۳۵ میلیونی یک داور جرم است ؟

لوگو سایت داوران ایرانیک نماینده مردم در مجلس به داشتن ماشین ۱۳۵ میلیون تومانی داور بازی تراکتورسازی و نفت گیر می دهد . او یکی از آنهایی است که کمتر چیزی درباره مدارک حعلی تحصیلی برخی از همکارانش و هدایای خارج از عرفی که گرفتند، سخنی به زبان آورد.

 

فرهاد عشوندی: نادر قاضی پور نماینده سلامتی است و پاکدست اما احساسی. اینکه او بخواهد به دنبال حق مردم آذربایجان باشد و به حق دفاع کند از جفایی که به هواداران تراکتورسازی در تبریز شده است، قابل ستایش است اما این پاکدستی و ساده دلی آیا بری او این مصونیت را ایجاد می کند که به دیگران اتهام ناپاکی بزند؟ اینکه او می گوید:«یک داور چرا باید ماشین ۱۳۵ میلیون تومانی داشته باشد؟» جفایی بزرگ است به پاکدستی در فوتبال ایران.

 

علیرضا فغانی را حالا همه مسئولان سیبل کرده اند. او بی شک اشتباهاتی داشته و یک پنالتی تراکتورسازی را ندیده است ، البته همین گروه داوری یک گل ناصحیح هم به تراکتورسازی هدیه داده اند. این ها اما همه اشتباهات اتفاقی بوده اند که در هر بازی بارها اتفاق می افتند. جنجالی ترین تصمیم داوری فغانی اما اخراج آندو است. او شاید همان تصمیمی را گرفت که ویلیامز استرالیایی در بازی ایران و عراق گرفته بود. فغانی برای صحنه ای که باید به آندو اخطار می داد به درستی به او اخطار داد اما شاید اگر یادش بود تیموریان قبل از این یک کارت زرد دارد ، اینچنین قانونی با او برخورد نمی کرد ، یا شاید هم می کرد که او باید بر اساس آنچه می دید تصمیم می گرفت.

 

آنچه جو تبریز را در روز فینال لیگ به هم ریخت شایعه ای بود که در فضای احساسی آن دقایق تبریز اتفاق افتاد. شایعه ای که باعث شد تا اقلا هواداران تراکتورسازی شکست در ورزشگاه خانگی را تجربه نکنند و خشمگین تر از این نباشند. اگرچه شاید در همان چند دقیقه تیم ۱۰ نفره آنها می توانست در حملاتش با کمک هواداران پر شور حاضر در ورزشگاه یادگار ، گل هم بزند اما گروهی این تصمیم را گرفتند و آن اتفاقات افتاد. اینکه چه کسی و چطور این سناریو را نوشت همچنان مجهول مانده اما حالا این مسئولان تبریزی هستند که خود را پشت اتفاقات دیگری پنهان کرده اند.

 

قاضی پور یکی از نمایندگان آذربایجانی حالا پا را از مرز اخلاق فراتر گذاشته است. این آذری دوست داشتنی انگار کمی بیش از حد تند شده که اینچنین داوری چون فغانی را که سرمایه داوری فوتبال ایران است متهم می کند. داوری که اقلا سالی ۲۰ بازی خارج از ایران سوت می زند. او که به طور متوسط برای هر سفر آسیایی اش ۱۰۰۰ هزار دلار عایدی دارد و یکی مثل فغانی که حالا اقلا ۷ سال است بازی های آسیایی بزرگ آسیایی را سوت می زند . او که برای رفتن به جام جهانی فقط ۵۰ هزار دلار پاداش گرفته است . حالا اگر حاصل همه این درآمدهای سالانه اش بشود یک ماشین ۱۳۵ میلیون تومانی باید پاسخگو باشد که از کجا آورده است  اما آقای قاضی پور تاکنون از برخی همکارانش در مجلس پرسیده با چه مجوزی از یکی مثل رحیمی یا مرتضوی هدایای چندین میلیون تومانی  دریافت کرده اند. اینکه چطور برای تبلیغات سیاسی شان می توانند هزینه های آنچنانی کنند و مردم به آنها و سلامت شان تردیدی نمی کنند اما یکی مثل فغانی نه فقط که ذبح می شود ، سلامت کاری اش به جرم داشتن یک اتوموبیل به بازی گرفته می شود. آقای قاضی پور دور از انصاف نیست اگر بعد از کمی درنگ در گفته های تان رو به فغانی و برای حرمت گذاشتن به اخلاق از او خانواده اش و جامعه داوری ایران عذر بخواهید.

4 thoughts on “ایا ماشین ۱۳۵ میلیونی یک داور جرم است ؟

  1. این نماینده مسخره خجالت نمیکشه . برو خجالت بکش تو و همکارات همونی که برای متوقف ساختن مداکرات هسته ای امضا جعل کردید و یا از رحیمی پول گرفتید تو مجلس حالا اومدی اهانت و چرت و پرت می کنی برو دنبال دزدیدی هایی که در این مجلس میشه تفحص کن . جلوی خدا باید جوابگو باشی نماینده حزبی نه ملی

  2. با سم. من قبلا یک نظر گذاشته بودم و بدون داشتن شواهد کافی به آقای ترکی تهمت زدم که الآن متوجه اشتباه خود شدم از این بزرگوار طلب حلالیت می کنم. فقط می گویم با توجه به اینکه در برخی موارد قضیه داوری مشکوک است بهتر است در چنین مواردی کمیته حقیقت یاب تشکیل شود تا حق هیچ فرد حقیقی یا حقوقی ذایل نگردد.
    با تشکر و عذرخواهی مجدد.

  3. با سلام
    بعداز کناره گیری تلخی که به خاطر رفتار نابخردانه و ناجوانمردانه کمیته و دپارتمان داوری بود تصمیم داشتم هیچ نگویم و هیچ ننویسم اما با برخورد بسیار زشتی که با علیرضا فغانی دوست و برادر خوبم شد یاد اتفاقات تلخی که در سال ۱۳۸۵ در اراک برایم حادث شد افتادم که در ان زمان دخالت سیاسیون باعث محرومیت دوماهه من از داوری گردید که اینده داوری مرا تا حدود زیادی نابود کرد اقای اصفهانیان و اقای عسگری عدم ظرفیت شما برای داشتن پست در تشکیلات داوری کشور کا را به اینجا رساند که علیرضا فغانی مجبور است یک تنه بار داوری کشور را به دوش بکشد ودر نهایت یک نفر که تعداد بازیکنان تیم فوتبال را هم نمیداند به افتخار داوری این کشور تهمت ناروا بزند عسگری رفت به امید روزی که اصفهانیان نیز برود اما یک نکته باقی مانده است و ان هم عکس العمل جامعه داوری با این رفتارهاست که تجربه من در ۲۴ سال داوری نشان داده است که خیلی زود همه با این مسئله کنار امده و دوباره روز از نو روزی از نو اما زحمات کسانی که غریبانه از داوری رفتند وکسانی که تهمت ناروا خوردند چه میشود

  4. باسلام از کجا معلوم نیست این ماشین واسه خانمش باشه شاید خانمش پولدار باشه اگر یه داور با یه خانم پولدار ازدواج کنه ماشین میلیاردی سوار بشه دلیل بر اینه که مورد داره جامعه ما فکرشون فاسده لطفا حرف بیهود نزنم هرکس اعمال خودش رو نذاره گر باشه باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.