واکنش رییس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال به اخراج بحث برانگیز بازی تراکتورسازی

عسگری
رییس دپارتمان داوری تاکید کرد: آندرانیک تیموریان بازیکن تیم تراکتورسازی تبریز در دیدار این تیم برابر نفت تهران مطابق قوانین داوری فیفا از زمین مسابقه اخراج شد.
به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، حسین عسگری با اشاره به اینکه عملکرد داوران دراین دپارتمان مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: بعد از دیدار های لیگ فیلم بازی ها در دپارتمان بازبینی می شود و بر اساس گزارش ناظران داوری قضاوت داوران را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم و این روند را در هفته پایانی نیز در دستور کار داشتیم.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه هفته پایانی از حساسیت بالایی برخوردار بود و طی آن تیم قهرمان، تیم هایی که سهمیه حضور در بازیهای آسیایی را دریافت می کنند و تیم های سقوط کننده مشخص می شدند، ارزیابی عملکرد داوران را بطور ویژه انجام دادیم و به خصوص صحنه های حساس داوری دیدارهای شهرآورد تهران، سپاهان و سایپا و همچنین دیدار تراکتورسازی تبریز و نفت تهران را مورد بازبینی قرار دادیم.
رییس دپارتمان داوری افزود: پس از بازبینی فیلم دیدارهای هفته پایانی مشخص شد که داوری بازی ها اشتباه تاثیرگذار در نتیجه تیم های نداشته است. شهرآورد تهران که از حساسیتی در تغییر جایگاه دو تیم نداشت و صرفا پیشینه تاریخی تقابل دو تیم باعث شد تا این بازی دارای حساسیت باشد. پس از این دیدار صحبت هایی مبنی بر خطای پنالتی روی بازیکن تیم استقلال به میان آمد که پس از بازبینی فیلم مشخص شد که حق وردی در عدم اعلام خطای پنالتی به درستی تصمیم گرفته است. حق وردی حدود ۹ سال در لیگ برتر سوت می زند و از تجربیات زیادی برخوردار است و در این بازی هم عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت.
وی ادامه داد: همچنین در دیدار سپاهان و سایپا هیچ مشکلی در نحوه قضاوت داوران مشاهده نشد و دیدار استقلال خوزستان و پیکان هم صحنه تاثیرگذار داوری نداشت.
عسگری درباره اتفاقات داوری دیدار تراکتورسازی و نفت تهران و اخراج آندرانیک تیموریان عنوان کرد: تیموریان در یک صحنه به دلیل تاخیر در ادامه بازی و در صحنه ای دیگر به دلیل درگیری با بازیکن تیم حریف دو کارت زرد دریافت کرد. این دو کارت زرد از سوی داور سلیقه ای نشان داده نشده، بلکه دقیقا طبق قوانین داوری فیفا اتفاق افتاده و فغانی به درستی از کارت هایش استفاده کرده است.
وی درخاتمه گفت: در دیگر صحنه این دیدار شاهد این بودیم که مهاجم تیم تراکتورسازی در محوطه جریمه تیم نفت تهران برخوردی با بازیکن این تیم دارد که برخی افراد اعتقاد به خطای پنالتی دارند. فیلمی که بدست ما رسید همان فیلم ضبط شده از پخش زنده تلویزیونی است که زاویه تصویربرداری مناسب نیست و تشخیص صحنه خطا غیر ممکن است. در این صحنه داور بازی به بازیکنان بسیار نزدیک بود و فیفا در اینگونه موارد توصیه می کند که نظر داور صحیح است. البته در صورت ارسال فیلم این صحنه از زاویه های دیگر نظر خود را بر اساس قوانین داوری اعلام خواهیم کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.