جعفری: پنالتی استقلال مشکوک اما درست بود

نادر جعفری

نادر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت تورج حق‌وردی در بازی استقلال و ذوب‌آهن گفت:‌ حق‌وردی چون خودش فوتبالیست بوده بازیخوانی خوبی دارد و در زمین خوب جابه‌جا می‌شود. سبک قضاوت او به سبک قضاوت علیرضا فغانی نزدیک است. او در این بازی قضاوت خوبی داشت.

وی افزود: در دقیقه ۲۷ به خوبی تشخیص داد که مدافعان استقلال روی مهاجم ذوب‌آهن پنالتی مرتکب نشدند. اما در دقیقه ۴۶ کمک‌داور یک فرصت خوب گلزنی را از مهاجمان آبی‌پوش گرفت.

جعفری در مورد صحنه پنالتی استقلال که مورد اعتراض بازیکنان ذوب‌آهن بود، گفت: پنالتی استقلال مشکوک بود که نیاز به بازنگری بیشتری دارد اما به عقیده من و در صحنه‌هایی که در دوربین تلویزیونی نشان داده شد پنالتی گرفته شده صحیح بود.

وی با اشاره به فهرست داوری بین‌المللی فوتبال ایران گفت: ۶۰ درصد از داورانی که در فهرست دوران بین‌المللی ایران قرار دارند از استان‌هایی هستند که فوتبال ندارند یا فوتبال‌شان خیلی پویا و فعال نیست در حالی که این استان‌ها در رشته‌های دیگر ورزشی استعدادهای زیادی دارند و حتی قهرمان جهان و المپیک را دارند اما به دلیل آنکه فوتبال‌شان کم فعالیت است عجیب است که داوران بین‌المللی ما از این مناطق انتخاب شده‌اند و این برخلاف رویه AFC  و فیفا است.

جعفری افزود: اینکه می‌گویند داوری ما از فوتبال‌مان جلو است جمله‌ درستی نیست زیرا داور، مربی، بازیکن و زمین همگی محصول فوتبال هستند و نمی‌توان این محصولات را با هم مقایسه کرد.

وی با اشاره به زمزمه‌های که مربوط به جانشینی او به جای حسین عسگری بود، گفت: بعد از اینکه این زمزمه‌ها پیش آمد دیگر به من نظارت داوری داده نشد و حتی کلاس تدریس داوری از درجه ۲ به یک ۱ که قرار بود من در آن تدریس کنم هم لغو کردند این در حالی بود که برنامه‌های کلاس را برای آنها فکس کرده بودم اینگونه رفتار در داوری ما روند مناسبی نیست.

1 thought on “جعفری: پنالتی استقلال مشکوک اما درست بود

  1. کاملا با نظر ایشون مخالفم راجع به این که داوران از مناطقی که فوتبال فعالی ندارند. برای چی انتخاب شده اند اصلا این حرف شما اصلا در مقام یک کارشناس بسیار کم ارزش هست متاسفم . داور باید داور باشه مهم نیست ار منطقه فوتبال خیز هست یا نه بعدش هم باید به نظر اقای حق وردی احترام گداشت . نظر ایشون این بوده که اون خطا پنالتی بوده .
    تشکر از خبر .
    یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.