انتقادها از افتخار داوری شروع شد!

علیرضا فغانی محمدرضا ابوالفضلی

علیرضا فغانی که توانست فینال جام ملتهای آسیا را برای اولین بار قضاوت کند و با رسیدن به این افتخار صفی از کارشناسان داوری کشورمان را ببیند که هر روز مصاحبه می کنند و این استعداد درخشان کشورمان را حاصل تلاش های خودشان می دانستند . این دوران خوش اما برای فغانی فقط ۳ روز طول کشید چون قضاوت او در هفته ۱۹ لیگ بهانه ای بود تا انتقادها از علیرضا خیلی خفیف آغاز شود. او در اواخر نیمه دوم این مسابقه در یک صحنه حساس سوتی زد که می توانست اشتباه باشد. در لحظه ای که پشت چند بازیکن سایپا و استقلال در فاصله ای نزدیک کاور شده بود ، امیرحسین صادقی با دو مهاجم نارنجی پوش روی هوا پریده بودند ، دفاع استقلال اگرچه توپ را زودتر از همه زد اما به حالت یکی از فنون کاراته با شکم مهاجم سایپا برخورد کرد و فغانی که در این لحظه به نظر می رسید تنها مسیر توپ را دیده و شلوغی محوطه مانع از دید کاملش بوده خطا را به نفع صادقی گرفت. این تصمیم او دلخوری سایپایی ها را به همراه داشت. آنها که به همراه هیات فوتبال کرج قبل از بازی از فغانی تجلیل کرده بودند.بعد از بازی هم رضا غیاثی که موفقیت فغانی را حاصل تلاش خود می دانست از اشتباه این داور بین المللی گلایه کرد و حالا طولی نمی کشد که هر هفته انتقادها از فغانی برای اشتباهات کوچک بالا می رود و این همان مسیری است که چند  سال قبل فضایی سخت و غیر قابل باور را برای مسعود مرادی ساخت. فضای مصاحبه هایی که با کوچکترین اشتباه داور می گفتند :« این آقا با این قضاوت هایش می خواهد برود جام جهانی؟ » فضایی که پشت داورمان را خالی کرد تا او ناچار به خداحافظی از داوری شود. این روزها فغانی تنها امید ایران برای سوت زدن در بازی های المپیک ۲۰۱۶ و جام جهانی ۲۰۱۸ است. شانسی که اگر فضای داخلی از او نگیرد ، هیچ قدرت آسیایی توانش را ندارد.

3 دیدگاه
  1. محمدحسینaref ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ در ۱۶:۰۳

    یک داور خوب ایران داره اونم علیرضافغانی هستش.خواهش میکنم بهش حسادت نکنید بزارید برای کشور بازم افتخار کسب کنه.اشتباه برای همه وجود داره ولی این دلیل نمیشه بعضیها دوربگیرن.

  2. mohmmad Hussein aref ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ در ۱۶:۰۵

    یک داور خوب ایران داره اونم علیرضافغانی هستش.خواهش میکنم بهش حسادت نکنید بزارید برای کشور بازم افتخار کسب کنه.اشتباه برای همه وجود داره ولی این دلیل نمیشه بعضیها دوربگیرن.l

  3. دقیقا درست فرمودید کاربر گرامی اقای عارف ایران بهترین داور را داره اقای فغانی بهترین داور ایران و اسیا ان شا الله فینال جام جهانی قضاوت کنه . یا حق یا علی .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.