اصفهانیان: کاملا به داوران جوان اعتماد کرده‌ایم…

 

فریدون اصفهانیان

فریدون اصفهانیان در ابتدا گفت: بنابر وظیفه ای که داشتیم روز گذشته جهت استقبال از گروه داوری کشورمان به فرودگاه رفتیم و ضمن خیر مقدم، از زحمات و قضاوت خوبشان در بازی ها بخصوص دیدار فینال جام ملتهای آسیا تشکر کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا علیرضا فغانی به شما درخواستی ارائه کرد یا خیر، گفت: خیر خود ایشان هیچ درخواست و یا گلایه ای نداشت. البته هدف ما استفاده حداکثری از تجربیات بین المللی وی و دریافت نقطه نظراتش است تا در برنامه های پیش رو کمیته داوران از آنها استفاده کنیم.

عضو هیات رییسه فدراسیون در ادامه افزود: رفتار، نحوه قضاوت و اثبات پتانسیل داوری ایران که توسط فغانی و کمک هایش به نمایش درآمد نیازمند قدردانی ویژه ای است که بر همین اساس روز گذشته شخصا نامه ای مبنی بر تقدیر شایسته و حمایت بیش از پیش از فغانی، سخندان و ابوالفضلی به ریاست فدراسیون ارائه کردم.

وی همچنین درخصوص تاثیر قضاوت فینال معتبرترین بازیهای آسیایی توسط داوران ایرانی بر داوری داخل کشور گفت: همانطور که در فوتبال تیم هایی که بازیکنان آنها درکنار هم بیشتر تلاش می کنند به موفقیت می رسند، در داوری هم یک داور یک شبه برای قضاوت در دیدار فینال انتخاب نمی شود و بدون شک در وجود تیم داوری ما علاوه بر پشتکاری که داشتند یک استعداد و پتانسیل درونی هم وجود داشته که به این مرحله رسیده اند. بدون شک داوران ما را از نخستین قضاوتشان در بازی های مرحله گروهی زیر نظر بودند و توانایی آنها برای قضاوت در بازی فینال را از نزدیک دیده اند. این موفقیت می تواند الگوی بسیار خوبی برای داوران کشورمان باشد و آنها می توانند با بازبینی فیلم های بازی های بین المللی سطح خود را ارتقا دهند.

اصفهانیان در ادامه در پاسخ به انتقادات موجود مبنی بر عدم حمایت از داوران بیان کرد: کسانی که این صحبت ها را انجام می دهند باید داوران حال حاضر را مورد بررسی قرار دهند که در این صورت متوجه می شوند که داوران جوان زیادی به داوری کشور و بخصوص در شطوح بالای آن اضافه شده است. بدون شک این داوران جوان با استعدادیابی های مجموعه داوری فدراسیون به رشد کنونی رسیده اند در غیر اینصورت همانند گذشته اختلاف زیادی بین داوران با تجربه و داوران جوان وجود داشت.

وی ادامه داد: ما کاملا به داوران جوان اعتماد کرده ایم و قضاوت های زیاد و بعضا حساسی از جمله دیدار دربی پایتخت را به آنها محول کرده و خواهیم کرد. صحبت های من نشان دهنده این است که یکی از اهداف اصلی ما پرورش و حمایت از داوران جوان است تا بتوانیم فغانی های بیشتری در جامعه داوری کشورمان داشته باشیم. البته اینکه فغانی به این جایگاه رسیده است هم به تنهایی کافی نیست بلکه پیشرفت بیشتر وی لازمه حفظ چنین جایگاه پر ارزشی است که بدست آورده است و قطعا وظیفه او در آینده بیشتر خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.