فغانی: بیشترین لذت جام ملت‌ها بعد از بازی فینال بود

فغانی جام ملتهای اسیا2015

داور بین المللی فوتبال ایران که فینال مسابقات جام ملت‌های آسیا را هم قضاوت کرده بود، گفت: بیشترین لذت در مسابقات جام ملت‌ها بعد از بازی فینال و زمانی بود که مورد تقدیر قرار گرفتیم.
علیرضا فغانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حضوش در جام ملت‌های آسیا با بیان مطلب فوق اظهار کرد: اول از همه باید از همه پیشکسوتان و اهالی رسانه که از ما حمایت کردند، تشکر کنم. ما هم مثل تمام مردم ایران دوست داشتیم تیم ملی کشورمان به مراحل بالاتر صعود کند که متاسفانه به این هدف نرسید.

وی افزود: تمام تلاش و تمرکز ما در جام ملت‌ها این بود که هر تعداد مسابقه برای قضاوت در اختیارمان قرار می‌گیرد، عملکرد خوبی داشته باشیم. خدا را شکر قبل از فینال چهار قضاوت داشتیم که عملکردمان رضایت بخش بود.

داور بین المللی ایران تاکید کرد: قضاوت فینال مسابقات وظیفه سنگینی بود که خوشبختانه با کار گروهی توانستیم عملکرد موفقی داشته باشیم. در بازی فینال شیطنت‌های فوتبالی هم از سوی بازیکنان دو تیم صورت می‌گرفت ولی خوشبختانه بازی را به صورت تیمی اداره و کنترل کردیم و مشکل خاصی هم پیش نیامد.

فغانی در پاسخ به این سئوال که بهترین لحظه جام ملت‌ها برای او چه زمانی بوده است، گفت: بیشترین لذت برای من وقتی بود که بعد از بازی فینال بالای سکو رفتیم و از ما تقدیر شد.

وی درباره دشواری قضاوت در دیدار فینال در حضور ۸۰ هزار تماشاگر، یادآور شد: ما در کشور خودمان و در لیگ برتر مسابقات را با حضور تماشاگران زیادی قضاوت کرده و از این موارد زیاد دیده بودیم. ضمن اینکه تجزیه و تحلیل داوری قبل از بازی فینال هم به ما کمک کرد.

داور بین المللی ایران در خصوص صحنه مشکوک خطای بازیکن تیم استرالیا در وقت اضافه دیدار با کره جنوبی و اینکه این بازیکن باید اخراج می‌شده است، گفت: اشتباه در کار داوران ممکن است در هر بازی رخ بدهد. به هر حال ما هم در این تورنمنت اشتباهاتی داشتیم ولی خوشبختانه اشتباهاتمان تاثیرگذار نبوده که بخواهد نتیجه بازی را تحت تاثیر قرار بدهد! شاید صحنه‌هایی هم باشد که بتوان حق را به منتقدان داد ولی آنچه که ما بعد از بازی دیدیم، رضایت همه از عملکردمان در فینال بود.

«آیا از عملکرد بنجامین ویلیامز داور استرالیایی بازی ایران با عراق که انتقاد اکثر ایرانی‌ها را به دنبال داشت، صحبتی به میان آمد»؟ فغانی در پاسخ به این سئوال، تصریح کرد: در جلسات آنالیز داوری همیشه سعی می‌شود موارد مثبت قضاوت داوران و مسائلی که باعث ایجاد انگیزه بیشتر است، گفته شود و برای همین در آن جلسات درباره ویلیامز صحبت نشد. ذکر نقاط ضعف و موارد فنی، در تیم شخصی داوران با حضور ناظر انجام می‌گیرد. برای همین من زیاد در جریان نیستم که چه مواردی نسبت به این داوری مطرح شده است.

وی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران، خاطرنشان کرد: بازیکنان ایران به معنای واقعی متحد بودند و این اتحاد حتی روی نیمکت هم دیده می‌شد. تیم ملی یکدل و مردانه در مسابقاتش جنگید ولی بخت با ما یار نبود. با این حال همین که مردم از عملکرد تیم ملی راضی هستند، کفایت می‌کند.

فغانی در پایان درباره اینکه با ۳۷ سال سن برای قضاوت در دو جام جهانی بعدی شانس زیادی دارد، گفت: شرایط برای قضاوت در جام جهانی سخت است ولی اگر در تیم اصلی قضاوت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشیم، کفایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.