نصیرزاده: اگر برق ورزشگاه وصل نمی شد برنده بازی را قرعه کشی مشخص می کرد

اگر برق ورزشگاه وصل نمی‌شد برنده بازی را قرعه‌کشی مشخص می‌کرد

کارشناس مسائل حقوقی فوتبال گفت: اگر برق ورزشگاه آزادی در ضربات پنالتی بازی پرسپولیس – صبا وصل نمی‌شد، برنده این بازی را با قرعه‌کشی مشخص می‌کردند.

هوشنگ نصیرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: اگر برق ورزشگاه آزادی وصل نمی شد و از سوی مدیریت ورزشگاه رسما اعلام می شد که برق مجموعه دیگر وصل نمی شود، نتیجه بازی پرسپولیس با قرعه کشی مشخص می شد.

وی با اشاره به اینکه آستانه تحمل برای وصل شدن برق ورزشگاه بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است، در ادامه افزود: از آنجائیکه بازی در وقت‌های قانونی با نتیجه تساوی تمام شده و داور در سوت خود دمیده بود، مسابقه پرسپولیس – صبا تمام شده تلقی و برنده بازی باید با قرعه کشی مشخص می شد. در صورتیکه این اتفاق رقم می خورد در فوتبال ایران بی سابقه بود.

این کارشناس داوری همچنین در مورد عملکرد هدایت ممبینی داور دیدار پرسپولیس – صبای قم گفت: ممبینی پس از اینکه در دقیقه ۱۵ از اعلام یک ضربه پنالتی حتمی به سود تیم پرسپولیس خودداری کرد، بیشتر تصمیماتش به ضرر تیم صبا بود. ممبینی در اعلام ضربات آزاد به سود پرسپولیس و حتی ضربات کرنر به سود این تیم مرتکب اشتباهاتی شد و اخراج بی مورد کاشی نیز نشان دهنده چربش خطاهای او به سود تیم میزبان بود.

نصیرزاده در خصوص اخراج مرتضی کاشی نیز گفت: داور برای اخراج کاشی یک تصمیم بی مورد گرفت. او در آن صحنه آنقدر مبتدیانه عمل کرد که اسباب تعجب بیننده تلویزیونی را فراهم آورد و مدافع صبا را در شرایطی که تعمدی برای ارتکاب خطا نداشت با کارت زرد دوم جریمه و از زمین اخراج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.