ابراز خشنودی شیخ سلمان از داوری در جام ملتهای آسیا

شیخ سلمان

شیخ سلمان

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه همچنین اظهار داشت صعود تیم های عراق و امارات به نیمه نهایی نباید باعث شگفتی شود.وی در گفت و گو با خبرنگاران از تیم های استرالیا، عراق، امارات متحده عربی و کره جنوبی برای صعود به نیمه نهایی تمجید کرد.

وی گفت: حضور تیم های عراق و امارات در جمع چهار تیم برتر جام لزوما نباید باعث شگفتی شود.

شیخ سلمان گفت: برخی نتایج دیدارهای روز جمعه را غافلگیر کننده می دانند، اما در فوتبال هیچ نتیجه ای تضمین شده نیست. امارات تیم بسیار سازمان ای یافته است و فدراسیون این کشور زمان و تلاش زیادی صرف حمایت از این تیم کرده است.عراق هم بازی بسیار جذابی را مقابل ایران به نمایش گذاشت و این مسابقه هیجان انگیز سالها در یادها خواهد ماند.بیش از ۱۶۰۰ رسانه از سراسر جهان در این دوره از رقابتها حضور دارند.

شیخ سلمان گفت: توجه من همیشه به نکات مثبت است و از بحث در مورد مسائل منفی با رسانه‌ها خودداری می کنم؛ چرا که بدنبال بهترین پوشش خبری از جام هستیم. ای اف سی از برخی رسانه‌ها به ویژه از کشورهایی که امکان اعزام خبرنگار برای پوشش خبری این جام را نداشتند دعوت به عمل آورد.در حالی که اولین رقابتهای آسیایی در سال ۱۹۵۶ با حضور چهار تیم برگزار شد، این تورنمنت اکنون به ۱۶ تیم گسترش یافته است و قرار است در سال ۲۰۱۹ به ۲۴ تیم افزایش یابد.

شیخ سلمان از برگزاری جام ملتهای آسیا به صورت هر دو سال یک بار حمایت نکرد.وی گفت: ما این این موضوع را بررسی کرده ایم و به ویژه با توجه به ادغام رقابتهای مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا مطمئن هستیم که گام مثبتی است. این امر فرصت بیشتری برای کشورهای در حال توسعه برای انجام مسابقات بیشتر بین المللی فراهم می کند. ما فکر می کنیم برگزاری جام به ویژه بعد از افزایش تعداد تیم‌ها به ۲۴ تیم، به صورت هر دو سال یک بار دشوار است . اما اگر در آینده ضرورت چنین چیزی را احساس کنیم این موضوع را بررسی می کنیم.

شیخ سلمان نسبت به انتقادات مطرح شده در برخی رسانه‌ها در مورد برخی تصمیمات داوری و مسافت طولانی سفر در استرالیا گفت: از عملکرد داوران در جام ملتهای آسیا بسیار خشنودم. باید یادآور شوم که داوران جام از میان گروه برگزیده کنفدراسیون انتخاب می شوند. ما در حال بررسی استفاده از فناوری خط دروازه در جام ۲۰۱۹ هستیم، اگر چه به نظر من استفاده از این فناوری در رقابتهای باشگاهی و لیگ های داخلی بسیار پیچیده و پرهزینه است.

وی گفت: با کسانی که در مورد مشکل سفر صحبت می کنند موافق نیستم. چرا که مسافت شهرهای میزبان جام کوتاه است. من در بسیاری از رقابتهای بین المللی حضور داشته ام. در این رقابتها باید مسافتهای طولانی را طی کنید. در حالی که در جام ملتهای آسیا اینگونه نیست.

رییس ای ف سی خاطر نشان کرد که مبارزه با تهدید تبانی و حفظ درستی در این جام ادامه دارد. ما تمام مسابقات را با همکاری اسپورت رادار زیر نظر داریم. ما توافقنامه هایی با سازمان‌ها برای نظارت بر مسابقات داریم. مبارزه با تبانی نیازمند حمایت دولت و تغییر قوانین است تا بتوان در مورد کسانی که پشت پرده تبانی هستند اقدام قانونی انجام داد.

شیخ سلمان در مورد مشکلات فوتبال عراق و فلسطین گفت: ما باید در مورد شرایط و تضمین هایی که فیفا برای میزبان مسابقات بین المللی الزامی می داند واقع بین باشیم. کمیته اجرایی فیفا تصمیم به تشکیل یک نیروی ضربت گرفته است تا با بازدید از عراق و بررسی شرایط گزارشی را تهیه کند.

وی ادامه داد: ما از حق فلسطینی‌ها برای انجام بازی فوتبال بدون هیچ محدودیت و رفت و آمد میان شهرهای فلسطینی و خارج از این کشور حمایت می کنیم. فیفا در حمایت از حق فلسطینی‌ها صریح بود. فلسطین برای اولین بار در این جام شرکت کرد. آنها برای ادامه توسعه فوتبال خود به حمایت ای اف سی و سایر فدراسیون های عضو نیاز دارند.

شیخ سلمان همچنین خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر در حال مطالعه برای برگزاری رقابتهایی هستیم که برای حامیان مالی جذابتر باشد و درآمد بیشتری جذب کند. رقابتهای بعدی که مورد توجه ماست، رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در سال ۲۰۱۶ است که در قطر برگزار می شود و انتخابی المپیک نیز محسوب می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.