مظفری‌زاده: مهمترین دلیل کناره‌گیری داوران باتجربه بی‌توجهی فدراسیون به داوری است

سعید مظفری زادهداور بین‌المللی سابق فوتبال ایران گفت: فدراسیون فوتبال به داوران نگاه ابزاری دارد.

 

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری فارس، سعید مظفری‌زاده در مورد بحث مردود شدن گل راه‌آهن در بازی با نفت در هفته هفدهم لیگ برتر اظهار داشت: هیچ کدام از خطاهای فوتبال بر روی بازیکن هم تیمی اتفاق نمی‌افتد و متن قانون خطا بر روی بازیکن حریف را تشریح می‌کند. فقط در صورتی که بازیکنی با هم‌تیمی‌اش رفتار غیرورزشی داشته باشد در آن صورت داور می‌تواند خطا اعلام کند و یک ضربه آزاد غیرمستقیم اعلام کند اما گرفتن و هل دادن هم‌تیمی خطا محسوب نمی‌شود.

 

داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران در مورد عملکرد داوران در نیم‌فصل اول گفت:حضور داوران جوان امیدوارکننده بود و خلائی که ایجاد شده بود را جوانان توانستند به خوبی پیاده کنند اما به دلیل کم‌تجربگی اشتباهاتی هم داشتند ولی متاسفم که بگویم فدراسیون به داوران اهمیت نمی‌دهد و مثل ابزاری که باید کار انجام دهند، به داوران نگاه می‌کند و نگاه ابزاری دارد. حق و حقوق داوران هنوز پرداخت نشده است.

 

وی ادامه داد: در عرصه بین‌المللی هم در ۸ سال گذشته در عرصه بین‌المللی لطمات زیادی خوردیم به طوری که نه تنها جایگاه اول خودمان را در داوری فوتبال آسیا از دست دادیم بلکه هم‌ردیف کشورهای درجه ۲ و۳ آسیا قرار گرفتیم و اگر به وضعیت داوران رسیدگی نشود شرایط بدتر هم خواهد شد.

 

سعید مظفری‌زاده با اشاره به عملکرد کمیته داوران گفت: متاسفانه کمیته داوران که مهمترین وظیفه‌اش حمایت و سیاست‌گذاری در جهت رشد و توسعه داوری است به خوبی انجام نمی‌دهد و اعضای کمیته داوران بیشتر درگیر مسائل شخصی خودشان هستند تا امورات داوری.

 

وی ادامه داد: دپارتمان داوری وظایفش را نسبتا خوب انجام می‌دهد اما کمیته داوران نتوانسته وظایف حمایتی خود را به خوبی انجام دهد و هیچ حمایتی از داوران نمی‌شود. در بعد برنامه‌ریزی کلان هم کمیته داوران موفق نبوده است. جا دارد مسئولان کمیته داوران به مسائل داوری به اندازه مسائل شخصی خود فکر کنند.

 

داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران با اشاره به بازگشت محسن ترکی به داوری گفت: بازگشت ترکی به داوری خبر خوبی برای جامعه داوری است هر چند که کامرانی‌فر آنطور که شنیده‌ام و در رسانه‌ها خواندم قصد کناره‌گیری از داوری را دارد دقیقا مثل صحبت‌هایی که جهانبازی در رسانه‌ها مطرح کرد. اینکه داوران باتجربه تصمیم به کناره‌گیری می‌کنند یکی از مهمترین دلایلش بی‌توجهی فدراسیون به داوری است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.