بی توجهی مسئولان فدراسیون به داوران فوتبال

کارت قرمزداوران لیگ برتر فوتبال در این فصل هیچ دستمزدی بابت قضاوت در لیگ چهاردهم دریافت نکرد‌ه‌اند.

 

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری فارس در حالی که پیش از شروع لیگ چهاردهم وعده افزایش حقوق داوران داده شده بود و اعلام شد احتمالا داوران وسط برای هر قضاوت یک میلیون تومان دستمزد خواهند گرفت اما در این فصل هنوز هیچ پرداختی‌ از سوی فدراسیون فوتبال به داوران انجام نشده است و آنها در لیگ چهاردهم به طور مجانی قضاوت کرده‌اند و پولی نگرفته‌اند.

پرداخت نشدن پول تنها مشکل داوران در این فصل لیگ برتر نیست بلکه آنها از نظر امکانات داوری هم در تنگنا قرار دارند در حالی که قرار بود در هفته دهم به آنها سیستم‌هایی رادیویی داده شود اما اکنون که نیم‌فصل لیگ برتر رسیده هنوز از این سیستم‌ها خبری نیست.

 

 

در مورد پوشاک هم وضعیت داوران بغرنج است و فقط ۴ پیراهن آستین‌ کوتاه به رنگ‌های قرمز، زرد، سفید و سبز به آنها تحویل داده شده که اصلا برای قضاوت در سرمای پاییزی مناسب نیست. داوران حتی گرمکن مناسب هم برای این فصل از سرما ندارند.

روز گذشته نیز علیرضا فغانی در سرمای تبریز با پیراهن آستین‌کوتاه بازی تراکتور‌سازی و استقلال را قضاوت کرد.

به نظر می‌رسد مسئولان فدراسیون فوتبال و بخش داوری باید هرچه سریع‌تر فکری به حال این قشر زحمتکش فوتبال بکنند قشری که همواره از سوی مربیان و بازیکنان و حتی تماشاگران مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند اما کمتر کسی به مشکلات بی‌پایان آنها در فوتبال ایران توجه می‌کند.

این در حالی است که داوران پایه و لیگ های ۱ و ۲ و ۳ هم هیچ دریافتی از فدراسیون نداشته و اوضاع در این رده ها وخیم تر است

در ردهای پایه و لیگهای ۳ و ۲ داوران پول رفت و امد را از جیب شخصی خود پرداخت کرده و بعد از دو یا سه سال ان راه همراه با پول داوری خود دریافت میکنند که این هم یک مشکل بزرگ است

اگر فدراسیون فوتبال بعد از پایان هر فصل از مسابقات پول داوران را هم پرداخت کند شرایط بهتری حاکم بر داوران رده پایین تر خواهد بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.