غیاثی: داور برای فولاد بهتر سوت زد تا برای پرسپولیس

رضا غیاثی

سیدرضا غیاثی در مورد نحوه قضاوت محمدرضا اکبریان در بازی پرسپولیس و فولاد گفت: قضاوت اکبریان به بینندگان تلویزیونی این حس را القا می‌کرد که او بیشتر به سود فولاد سوت می‌زند به خصوص اینکه اگر تماشاگر طرفدار پرسپولیس بود و این زیبنده نیست که قضاوت داور به سمت یک تیم برود یا حداقل به بینندگان تلویزیونی چنین حسی القا شود. این مسئله برای جامعه داوری حس خوبی نیست اینکه تمام خطاهای بازیکنان پرسپولیس گرفته می‌شود و به آنها کارت‌های زرد زیادی نشان داده شد اما نسبت به بازیکنان میزبان چنین رفتاری دیده نشد.

غیاثی درباره اخراج پیام صادقیان گفت: دیدم که صادقیان بعد از سوت داور به سمت او رفت ولی دستش با داور برخورد نداشت و به سینه داور اثابت نکرد، گفتمانی بین آنها ردوبدل شد که تصور می‌کنم صادقیان به خاطر کلامی که گفته است کارت قرمز گرفت و اگر او به داور اهانت کرده باشد اخراجش درست است در غیر این صورت اعتراض به تصمیم داور جریمه‌اش یک کارت زرد است. نمی‌دانم بین داور و صادقیان چه کلامی ردوبدل شده اما دیدم که مربیان و کادرفنی پرسپولیس به کنار خط آمدند و در این مورد به داور توضیح دادند.

وی ادامه داد: امیدوارم صادقیان همانطور که دستش را کنترل کرد تا برخورد فیزیکی با داور نداشته باشد کلامش را هم کنترل کرده باشد.

غیاثی در مورد زمین بسیار بد ورزشگاه غدیر اهواز گفت: با وجود تمام تلاشی که سازمان لیگ و مهدی تاج می‌کنند تا لیگ ما به استانداردهای ای‌اف‌سی نزدیک باشد اما زمین ورزشگاه غدیر اهواز در شأن لیگ برتر ما نبود. فولاد نماینده ما در لیگ قهرمانان آسیا است و بعید است که نمایندگان کنفدراسیون‌های فوتبال آسیا این زمین را برای مسابقات آسیایی تایید کنند. آنطور که فوتبالدوستان اهوازی در برنامه ۹۰ گفتند زمین ورزشگاه تختی مناسب‌تر از این زمین است اگر اینگونه است بهتر است که مسئولان ورزش و فوتبال استان شورای تامین را راضی کنند تا مسابقات فولاد فعلا در ورزشگاه تختی برگزار شود تا زمین ورزشگاه غدیر ترمیم شود. این زمین به هیچ‌عنوان در شأن لیگ برتر نبود.

1 دیدگاه
 1. حسین عباسی زنجان ۱۳۹۳/۰۵/۲۵ در ۰۰:۰۹

  با سلام – جناب اقای غیاثی این مطلب از شما نوشته و انتشار یافته ببخشید اگر درست باشد شما باید حامی سیاستهای اقای اصفهانیان باشید نه اینکه حالا که نیستید ایشان را بکوبید. ((اصفهانیان بهترین گزینه ی ریاست کمیته داوران بود
  عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال با ابراز خرسندی از انتخاب فریدون اصفهانیان به ریاست کمیته داوران این فدراسیون او را بهترین گزینه برای این سمت دانست.رضا غیاثی درباره انتخاب فریدون اصفهانیان به ریاست کمیته داوران فدراسیون فوتبال اظهار کرد: اصفهانیان از نظر سوابق داوری و تحصیلی جزو بهترین‌های ایران و از افتخارات داوری کشور است. او در زمان ریاست من در کمیته داوران، سه سال پیاپی عنوان بهترین داور ایرانی را کسب کرد ولی همان زمان هم برخی به ما ایراد می‌گرفتند که چرا از او استفاده می‌کنیم. به هر حال ما به عملکرد او اعتقاد راسخ داشتیم.

  وی در ادامه با بیان اینکه اصفهانیان از نظر شخصیت اجتماعی فردی شایسته است، گفت: او عضو شورای شهر زنجان و رییس اتحادیه شوراهای شهر و روستای استان زنجان است. او سال‌ها رییس هیات فوتبال این استان هم بوده و به همراه من و آقایان عسگری، سلیمانی و صفیری در کمیته داوران عضویت داشته است. بنابراین او با کار کاملا آشناست و در شرایط فعلی بهترین انتخاب ممکن برای تصدی ریاست کمیته داوران بود.

  غیاثی همچنین با بیان اینکه اصفهانیان عضوی از خانواده کمیته داوران است خاطرنشان کرد: اگر او مایل باشد همه اعضای کمیته داوران تمایل دارند که در کارها به او کمک کنند. به هر حال رییس کمیته داوران حق دارد که اعضای مورد نظر خود را از طریق رییس فدراسیون به هیات رییسه معرفی کند. ما هم چه باشیم و چه نباشیم، دوست و همکار ایشان هستیم و علاقه‌مندی که او در کارهایش موفق باشد چون موفقیت او، موفقیت جامعه داوری است))

  نوشته شده در ۱۳٩۱/٢/۳۱ساعت ۶:٢۳ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات (۱) |

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.