عسگری: قهرمانی برای قضاوت باید به حدنصاب ها برسد

محسن قهرمانی داور فوتبال مشهدیبه گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری مهر، با وجود اظهارنظرهای متفاوتی که محسن قهرمانی در خصوص بازگشت خود به عرصه لیگ برتر داشت اما همچنان این داور خبرساز با سرنوشت مبهمی مواجه است. محرومیتی که برای وی در نظر گرفته شده بود مدت‌هاست به اتمام رسیده ولی هیچ مقام رسمی در خصوص آینده حضور وی در کوران مسابقات حرف صریحی به میان نیاورده است.

 

 

چندی پیش که داوران مورد نظر فدراسیون فوتبال برای حضور در تست آمادگی جسمانی پیش فصل فرا خوانده شدند خبری از محسن قهرمانی نشد تا شایعه محرومیت مادام العمر این داور هم مطرح شود با این حال کمیته داوران فدراسیون فوتبال در این باره اظهار نظری رسمی نکرد تا ابهامات درباره وی همچنان ادامه داشته باشد.

 

 

 

این در حالی است که حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال دلایل دیگری را برای عدم دعوت محسن قهرمانی به تست آمادگی پیش فصل داوران مطرح کرد و محرومیت این داور را مورد تایید قرار نداد تا به نوعی شایعات قبلی را تایید نکند.

محسن قهرمانی داور لیگ برتر

 

وی در این باره گفت: محسن قهرمانی دیگر محروم نیست و محرومیتش خیلی وقت پیش به پایان رسیده است ولی دلایی وجود داشته که ما از وی برای قضاوت دعوت نکردیم. کمیته و دپارتمان داوری معیارهای خاص خودش را برای قضاوت دارد. داوران باید به حد نصاب‌های لازم در فصل قبل رسیده باشند تا بتوانند در لیگ چهاردهم نیز قضاوت کنند اما قهرمانی فصل گذشته محروم بود و برای همین به حد نصاب لازم دست پیدا نکرد و ما هم با کسی تعارف نداریم برای همین وی جایی در لیست مورد نظر نداشت.

 

 

اما آیا راهی برای بازگشت قهرمانی به لیگ برتر باقی می‌ماند؟ این پرسشی است که عسگری در پاسخ به آن گفت: ما به داورانی که در تست آمادگی جسمانی حد نصاب لازم را نیاوردند این فرصت را دادیم که در نیم فصل در تست دیگری شرکت کنند ولی قهرمانی از این شانس برخوردار نیست. این داور اگر می‌خواهد بار دیگر در لیگ برتر قضاوت کند باید به رده‌های پایین تر برود و امتیازات لازم را کسب کند تا بتواند با قضاوت‌های خوب خود زمینه‌های بازگشت به لیگ برتر را فراهم کند. این تنها راه بازگشت محسن قهرمانی در شرایط کنونی است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.