حسین عسگری: داوران جام جهانی اشتباهات بزرگی داشتند

حسین عسگری

ˈحسین عسگری ˈ  افزود:در جام جهانی برخی از داوران اشتباهات بزرگ و قابل تاملی داشته اند، در حالی که این داوران از جمله داوران برتر جهان می باشند.

به گفته وی، حدود دو سالی بود که فیفا برای آموزش داوران این جام برنامه ریزی کرده اما این جام بدون اشتباهات داوری نبوده است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که فوتبال وجود دارد، داوری نیز بدون نقص نخواهد بود و ممکن است در بازی ها اشتباهات داوری وجود داشته باشد.

رییس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال ایران گفت: تا زمانی که قوانین فوتبال به شکل فعلی است، امکان ندارد فردی که داور است در قضاوت خود اشتباه نداشته باشد.

وی گفت: اما این اشتباهات نباید در سطح و حدی باشد که همه زحمات تیم ها را تحت تاثیر قرار دهد.

عسگری، در پاسخ به این سوال که چرا علیرضا فغانی در بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به عنوان داور وسط انتخاب نشد، افزود: فیفا برای داوران جام جهانی برنامه ریزی دو ساله داشته است و برای علیرضا فغانی با توجه به سنی که دارد، داور چهارم و داور ذخیره نیز قابل قبول است.

وی گفت: داور چهارم در بازی فوتبال نقش مهمی دارد و وظیفه کوچکی ندارد که کسی بخواهد نقش داور چهارم را ندیده بگیرد.

عسگری افزود: برخی فکر می کنند، داور چهارم مسوولیت سنگینی نیست در حالی که داور چهارم براساس قوانین جدید فیفا نقش مهمی دارد و این داور می تواند در تمامی موارد به داور وسط کمک کند و حتی خطاهای زمین بازی را به واسطه سیستم های رادیوی به داور وسط گزارش دهد.

قضاوت داوری دیدار کرواسی با برزیل، ایران با آرژانتین، نتجریه با بوسنی و هرزگوین و ایتالیا با اروگوئه در محافل جهانی بحث برانگیز بود و خطای پنالتی مدافع تیم آرژانتین بر روی اشکان دژاگه بحث داغ جام جهانی در چند روز اخیر بوده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.