خسروی: کفاشیان و نبی نباید علیه داوران مصاحبه کنند

علی خسروی

داور بین‌المللی بازنشسته فوتبال ایران گفت: علی کفاشیان و مهدی محمدنبی نباید علیه داوران در جام جهانی مصاحبه کنند.
علی خسروی در مورد شکایت ایران از داور صربستانی گفت: اینکه رئیس و دبیر فدراسیون فوتبال در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی علیه داوران مصاحبه کنند کار پسندیده‌ای نیست. بهتر بود که آنها نامه اعتراض‌آمیز خود را به طور مخفیانه به دبیرکل فیفا ارائه می‌کردند. اینکه در نشست خبری نبی دبیر محترم فدراسیون علیه داور جام جهانی موضع بگیرد کار پسندیده‌ای نیست. هرچند این اعتراض‌ها می‌تواند در نحوه قضاوت داور در دیدار با بوسنی تاثیر مثبت و منفی داشته باشد.
وی ادامه داد: البته داور صربستانی حتی شیوه دویدن در زمین را هم به طور صحیح بلد نبود و به گونه‌ای می‌دوید که عمود بر بازیکن بود و دید کافی را نداشت به همین خاطر هم لگد مدافع آرژانتینی بر روی اشکان دژاگه که خطای پنالتی بود را ندید.
خسروی همچنین با اشاره به توجه بیش از اندازه به داوران اروپایی در جام جهانی گفت: به نظر من نوعی نژادپرستی در دپارتمان داوری فیفا حاکم است. اینکه وقتی نیشی‌مورا داور ژاپنی اشتباه می‌کند بسیاری از کارشناسان مطرح داوری اروپا علیه او موضع می‌گیرند از مارکوس مرک گرفته تا دیگران، اما وقتی ویلمار کلمبیایی و ریتزولی ایتالیایی و فیلکس بریچ آلمانی اشتباهات به مراتب بزرگتر از داور ژاپین می‌کنند شاهد انتقادی از آنها نیستیم، هرچند به نظر من نیشی‌مورا در مرحله حذفی جام‌جهانی قضاوت خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.