عسگری: هیچ تشکیلاتی نمی‌تواند فوتبال را بدون اشتباهات داوری اداره کند

حسین عسگری نایب رئیس کمیته داوران

رئیس دپارتمان داوری کشورمان گفت: داوری هم مثل دیگر بخش های فوتبال کم و کاستی دارد.

حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: فوتبال در تمام زمینه‌ها کم وکاستی دارد و داوری هم همین است، اما آنچه مهم است اینکه مسئول آن بخش به مشکلات اهمیت می دهد یا نه، فیفا ۳ سال است که داوران را زیر ذره بین دارد و نمی شود گفت گه فوتبال د رهیچ زمینه ای مشکل نداشته باشد و در جام جهانی کار آنقدر گسترده و فشرده است که اشتباه پیش می آید و این اشتباهات عمدی نیست.

وی افزود: داوران حاضر د ر جام‌جهانی از بهترین داوران دنیا هستند و فیفا بهترین داورانش را برای مسابقات انتخاب کرده و ۳ سال است که کار آنها را زیر نظر دارد و بررسی می‌کند، اما داوری آنقدر حساس و مهم است که کار داوران سخت‌تر می‌شود و ناخواسته اشتباه می‌کنند. اشتباهات داوری در جام جهانی بوده و تاثیرگذار هم بوده، اما کاری نمی‌شود کرد. هیچ زمانی و هیچ تشکیلاتی نمی‌تواند فوتبال را بدون اشتباهات داوری اداره کند، چون این کار را انسان انجام می‌دهد و در شرایط مختلف هر انسانی اشتباه می‌کند. مهم این است که بفهمیم در سطح اول فوتبال دنیا هم اشتباهات داوری هست و این‌قدر داوران خودمان را تخریب نکنیم و علیه آنها فشار و جود ایجاد نکنیم.

عسگری در پایان گفت: در این جام جهانی شاهد استفاده از تکنولوژی در داوری هستیم، کلا استفاده از تکنولوژی به داوران کمک می‌کند و خیلی هم خوب است، اما این تکنولوژی آنقدر گران است که کشورها نمی‌توانند آن را تهیه کنند. فیفا با آن عظمت و تشکیلات گسترده‌اش تلاش کرده و فقط توانسته چند تا ورزشگاه را در جام‌جهانی تجهیز کند و به خاطر همین است که فیفا هنوز آن را قانون نکرده چون می‌داند همه کشورها نمی‌توانند این تکنولوژی را تهیه و تمام استادیوم‌های خود را مجهز کنند. استفاده از تکنولوژی در داوری خیلی خوب است، اما امکان اجرایی شدن آن فعلا شدنی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.