عنایت: فیفا از فغانی راضی است

مسعود عنایت
رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: کمیته داوران ما سه داور الیت را از فهرست خارج کرد و هیچ کمیته ای چنین کاری نمی کند.

مسعود عنایت در مورد انتقاد علی کفاشیان از کمیته داوران به دلیل بی برنامگی، گفت: دو سال پیش کمیته داوران با دست خودش سه داور الیت ایران را کنار گذاشت. داورانی که با هزار زحمت الیت شده بودند و سه ناظر AFC آنها را تایید کرده بودند کنار گذاشته شدند و داوران جدیدی به این فهرست اضافه شدند که دو داور نتوانستند نمرات لازم را کسب کنند. بنیاد ی فر هم دو سال طول می کشد تا به سطح قضاوت در لیگ قهرمانان آسیا برسد.

رئیس سابق کمیته داوران فوتبال تصریح کرد: من ۵ سال رئیس کمیته داوران بودم و در هیچ کجای دنیا ندیده ام که یک کمیته داوران خودش نام داوران الیتش را خط بزند اما کمیته داوران ما یدالله جهانبازی، سعید بخشی زاده و محسن قهرمانی را از فهرست الیت خارج کرد. قهرمانی برای داور چهارمی به مسابقات آسیایی اعزام می شد.

عنایت در مورد اینکه داوران ما چطور می توانند به سطح اول آسیا برگردد؛ گفت: نمی دانم می خواهند چه کنند اما همین امروز اگر داوری الیت شود به سه سال زمان نیاز دارد که بتواند در لیگ قهرمانان آسیا سوت بزند. در حال حاضر فقط برای فغانی ابلاغ داوری بین المللی می آید. کمیته داوران نام کمک داوران را در فهرست الیت اضافه کرده در صورتیکه اگر داوران الیت زیاد شوند به طور خودکار تعداد کمک داوران هم زیاد تر می شود.

وی در مورد حضور فغانی و کامرانی فر در جام جهانی برزیل به عنوان داور ذخیره، گفت: احتمال قضاوت آنها در جام جهانی هست. فیفا از فغانی رضایت دارد او در سیمنا رها و کلا س های آموزشی فیفا حضوری فعال و موثر داشته است و به همین دلیل شانس قضاوت در جام جهانی را دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.