عسگری: داوران اشتباه تاثیرگذاری در لیگ امسال نداشتند

عسگری

رئیس دپارتمان داوری،کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره عملکرد داوران در لیگ سیزدهم گفت: با توجه به فشردگی و حساسیت بازی‌ها عملکرد داوران در هفته‌های پایانی خوب بوده است.
حسین عسگری در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران افزود: به هر حال قضاوت داوران در لیگ امسال مناسب بوده و اشتباهات تاثیرگذار در بازی‌ها صورت نگرفته است.

رئیس کمیته دپارتمان در ادامه اظهار داشت: با توجه به گزارش های ناظران داوری، داور‌ها قضاوت اشتباهی که روی نتیجه بازی‌ها، تاثیر گذار باشد نداشتند.

وی درباره استفاده از داوران جوان در لیگ امسال گفت: داوران جوان در لیگ امسال قضاوت‌های خوبی داشتند و ما از عملکرد، آنها رضایت داشتیم ما به دنبال پشتوانه سازی برای داوری هستیم بر این اساس فصل آینده نیز از داوران جوان استفاده می‌کنیم.

برنامه فصل بعد برای قضاوت بهتر داوران گفت: ما در حال بررسی عملکرد و داوران جوان هستیم و آنهایی که قضاوت خوبی داشته باشند جایگزین داوران با تجربه خواهند شد.

همچنین کلاس‌های آموزشی توجیهی برای داوران لیگ برتر و دسته یک خواهیم گذاشت تا نقاط ضعف و قوت داوران را بهبود ببخشیم.
وی درباره تاثیر اتفاقات رخ داده برای برخی از داوران روی قضاوت لیگ برتر گفت: فوتبال کشورمان نیازمند داوران با تجربه است داور‌ها با انتخاب خودشان قضاوت رو می‌آورند و بعد از مدتی تصمیم می‌گیرند از داوری خداحافظی کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: وی به هر حال تمام تلاشمان را برای حفظ داوران با تجربه می‌کنیم اما آنها خودشان تمایل به ادامه همکاری ندارند مظفری زاده هم از این امر مستثناء نبوده است.

عسگری در مورد وضعیت محسن ترکی بیان کرد: ترکی از دنیای داوری خداحافظی نکرده است.

وی به دلیل مشکلات شخصی نتوانست تست داوری را با موفقیت بگذراند. ترکی قرار است تست مجدد بدهد و بعد از قبولی در لیگ برتر قضاوت کند.

رئیس کمیته دپارتمان داوری درمورد فغانی اظهار داشت: فغانی و کامرانی فر اوایل ایام عید به سوئیس رفتند و در کلاس‌های آمادگی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شرکت کردند.

وی درباره عملکرد داوران لیگ دسته یک بیان کرد: داوران لیگ دسته یک قضاوت خوبی داشتند و اشتباهات جزئی در بازی‌های لیگ دسته یک مرتکب شدند.
عسگری درباره گفته‌های خداداد عزیزی نسبت به حضور ناظران داوری در هتل پدیده مشهد گفت: هتلی که ما در آنجا بودیم هیئت استان خراسان رضوی برای ما در نظر گرفته بود و ما به اختیار خودمان در آنجا حضور نداشتیم. دروغ گفتن آسان است اما اثبات آن نیازمند دلایل قانع‌کننده و محکمه‌پسند است.

وی بیان داشت: به هر حال بازی میان دو تیم فوتبال ‌ابومسلم و آلومینیوم هر‌مزگان نیمه تمام ماند که قرار است کمیته انضباطی حکم آن را صادر کند.

رئیس کمیته دپارتمان داوری درباره اختلاف وی با اصفهانیان‌ در خصوص چیدمان داوری گفت: ما مشکلی با یکدیگر نداریم و این رسانه‌ها هستند که بر اختلافات اندک ما دامن می‌زنند.

وی در ادامه اظهار داشت: وظایف هر دو کمیته کاملاً مشخص است و هیچ کدام در کار دیگری دخالت نمی‌کنند.

عسگری با لحنی طنز آمیز بیان کرد: داوران را از داخل قوطی بیرون می آوریم تا قضاوت بازی‌ها را برعهده بگیرند.
وی در خصوص وضعیت قهرمانی گفت: بر اساس حکمی که برای قهرمانی صادر شده است، وی باید چند ماهی به دور از فعالیت‌های داوری باشد تا ‌حکمش سپری شود. من اطلاع دقیقی از زمان پایان محرو‌میتش ندارم.

رئیس کمیته دپارتمان داوری پس از اتمام محرو‌میتش تصمیم میگیرد که به قضاوت بپردازد یا نه!

عسگری در پایان خاطر نشان کرد: مادر فصل آینده نیز سعی خواهیم کرد تا چند داور جوان را به دنیای داوری معرفی کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.