خسروی: نبودن داوران با تجربه مشکلی در داوری ایران ایجاد نکرد

علی خسروی

تقریبا داوری در همه سال‌ها مشابه بوده است زیرا فوتبال توسط این هشت چشم غیر مسلح دیده می‌شود و چیزی که توسط انسان دیده شود طبیعی است که دارای خطا باشد.

خسروی در ادامه بیان کرد: اشتباهات داوری یک امر طبیعی بوده و کسانی که می پندارند دوران در یک بازی به نفع تیمی سوت زده‌اند باید بدانند در جای دیگر به ضرر همان تیم سوت زده‌اند پس این عمل هرگز عمدی نیست.

خسروی اظهار داشت: من به عملکرد داوری در سال ۹۲ نمره قابل قبولی می‌دهم.

این کارشناس داوری تصریح کرد: با رفتن داوران با تجربه مانند مظفری زاده، مرادی و …. هرگز به داوری ایران ضربه نخورده است.

وی درباره حضور داوران جوان در میدان‌ها عنوان کرد: داوران جوان ما عملکرد خوبی تاکنون داشته‌اند و ما باید به داوران جوان کشورمان اعتماد کنیم اما می‌توانیم از کمیته داوری و دپارتمان بخواهیم که در چیدمان داوران جوان دقت بیشتری کند.

خسروی بیان کرد: در تمام استان‌ها آموزش به داوران جوان به صورت مطلوب صورت می‌گیرد اما این آموزش‌ها به تیم‌هایی کافی نیست و استان ها باید داوران خوب خود را برای کسب تجربه بیشتر به معرفی کنند.

این کارشناس درباره آموزش داوری در کشور ایران گفت: در کلاس‌های آموزشی داوری خارج از کشور مطالب بهتر و بیشتری نسبت به ایران تدریس نمی‌شود و مدرس‌های آن‌ها مطالب بیشتری نمی‌دانند لذا از لحاظ آموزش کشور ما با آن‌ها برابر می کند.

علی خسروی اظهار داشت: امسال سال پرتنشی برای فوتبال و داوری ایران بود و داور کشور ما را دچار حادثه کرد امیدوارم سال آینده بیایند و برای فوتبال کشورمان سوت بزنند.

این کارشناس داوری در پایان درباره حضور دو ایرانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ خاطر نشان کرد: فغانی و کامرانی فر به عنوان داوران ذخیره از کشور ما اعزام می شوند و امیدوارم فرصتی پیش بیاید که بتوانند در آن رویدادها سوت بزنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.