اصفهانیان: خداحافظی مظفری‌زاده به‌خاطرعابدینی نبود

فریدون اصفهانیان

فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص علت خداحافظی سعید مظفری‌زاده از دنیای داوری عنوان کرد: او نه شفاهی و نه کتبی به ما چیزی نگفته بود و از موضوع خداحافظی‌اش خبردار نبودیم. اکنون نیز امیدواریم مظفری‌زاده در تصمیم خود تجدید نظر کند.

وی با اشاره به خبری که پیش از دربی ۷۸ مبنی بر خداحافظی مظفری‌زاده منتشر شده بود، افزود: این تصمیمی بود که آقای مظفری‌زاده شخصاً گرفته است. وقتی این خبر را شنیدم از او پرس‌وجو کردم و او هم گفت به کسی درباره خداحافظی‌اش حرفی نزده و نمی‌داند چگونه این موضوع رسانه‌ای شده است.

رئیس کمیته داوران درباره علت خداحافظی مظفری‌زاده گفت: علت اصلی را باید از خود او بپرسید اما به ما اعلام کرده به خاطر خانواده‌اش و زندگی شخصی نمی‌خواهد دیگر قضاوت کند تا بیشتر در کنار خانواده‌اش باشد. دوست نداشتیم مظفری‌زاده خداحافظی کند و از این اتفاق ناراحتیم.

اصفهانیان درباره اینکه گفته می‌شود خداحافظی این داور به خاطر صحبت‌های عابدینی مدیرعامل باشگاه داماش بود، اظهار داشت: این شایعاتی است که باید برای رسیدن به صحت آن تجزیه و تحلیل شود اما فکر نمی‌کنم چنین چیزی صحت داشته باشد و یک داور بخواهد به خاطر صحبت‌های کسی از داوری خداحافظی کند.

وی ادامه داد: مظفری‌زاده در برنامه زنده تلویزیونی در این باره صحبت کرد و درخواست داشت هر کسی مدرکی علیه او دارد ارائه دهد. او از داوران بدون حاشیه ما بود و کاری هم نکرده که بخواهد به خاطر صحبت‌های عابدینی خداحافظی کند.

«مظفری‌زاده طبق قانون می‌توانست ۶ سال دیگر قضاوت کند.» رئیس کمیته داوران با بیان این جمله خاطرنشان کرد: مظفری‌زاده همچنان می‌توانست به ما کمک کند. او با قضاوت‌هایش وزن جامعه داوری را بالا برده بود. وی زحمت زیادی برای بالا بردن سطح داوری کرد، هزینه‌های زیادی کرده بود و از وقت خود زد تا در کلاس‌های مختلف داوری شرکت کند. فدراسیون فوتبال هم روی این داور سرمایه گذاری کرده بود و دوست نداشتیم در این شرایط یک داور خوب و بین‌المللی را از دست بدهیم.

اصفهانیان در پاسخ به این سوال که قرار است داوری جدید در لیست بین‌المللی جایگزین مظفری‌زاده شود، گفت: داوران جوانی داریم که در آینده به لیست بین‌المللی ما اضافه خواهند شد، اما این قضیه باید بیشتر بررسی شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن قضاوت مظفری‌زاده در دربی ۷۸ به این علت که ناظر داوری این بازی بود از صحبت درباره جزئیات قضاوت خودداری و تاکید کرد: مشخصات و جزئیات قضاوت بازی‌ها محرمانه است و به کمیته داوران ارائه می‌شود.

1 thought on “اصفهانیان: خداحافظی مظفری‌زاده به‌خاطرعابدینی نبود

  1. با عرض معذرت باید بگویم بدلیل عدم مدیریت شما و نداشتن اطلاعات مدیریتی شما هست که کفگیر داوری به ته دیگ میخورد و داوری ما چندین سال عقب گرد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.