هاوارد وب بهترین داور دنیا در سال ۲۰۱۳ شد

 

هاوارد وب داور فوتبال

 

داور انگلیسی برای دومین بار به عنوان برتری داور سال دنیا انتخاب شد.

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری فارس، نویسندگان ورزشی و کارشناسان ۷۰ کشور و تمام کشورهای فوتبالی در بیست و هفتمین دوره انتخاب برترین‌ها که از سوی فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال برگزار می‌شد، برای معرفی برترین داور سال ۲۰۱۳ حضور داشتند. ۱۰ داور برتر از ۹ کشور مختلف معرفی شدند که سهم ایتالیا در این میان دو داور بود.

هاوارد وب، د اور انگلیسی که در سال ۲۰۱۰ داور برتر شد و در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۰۹ به ترتیب در مکان‌های دوم و سوم قرار گرفته بود، برای دومین بار توانست به عنوان برترین داور سال جهان انتخاب شود. هاوارد وب ۴۲ ساله از سال ۲۰۰۵ یک داور بین‌المللی شد و یکی از جوان‌ترین داورانی است که کارش را در لیگ برتر انگلیس شروع کرد. وی در سن ۲۷ سالگی به عنوان کمک داور کارش را شروع کرد و پس از سال ۲۰۰۳ به عنوان داور وسط در رقابت‌های لیگ برتر قضاوت کرد.

وی در دنیای فوتبال به دلیل مواضع شفافش و اقتدارش در زمین مسابقه مورد احترام است. او مسلما در پنج سال گذشته داور شماره یک فوتبال بوده است.

نیکولا ریزولی (ایتالیا) در جایگاه دوم قرار گرفت و پس از اینکه در دو سال گذشته در رده‌های هشتم و دهم قرار گرفته بود، پرش بلندی به جمع ۳ داور برتر سال داشت. وی در سن ۴۲ سالگی پیشرفت مداومی داشته است و از ویکتور کاسای داور مجارستانی (۳۸ ساله) که یکی از رقیبان سرسخت وب در سال‌های اخیر بوده، پیشی گرفته است. کاسای که در سال ۲۰۱۱ داور برتر شد، در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به ترتیب در رده‌های پنجم و چهارم قرار گرفت. جایگاه سوم وی در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که او در دنیای قضاوت فوتبال شناخته شده است. او سردسته نسل جوان داورانی مثل بریخ آلمانی یا چاکیر ترکیه‌ای و همچنین پدرو پروئنکا است.

*‌فهرست ۱۰ داور برتر سال ۲۰۱۳ از نگاه فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال به شرح زیر است:

1. هاوارد وب (انگلیس): ۱۰۲ امتیاز

2.  نیکولا ریزولی (ایتالیا): ۸۲ امتیاز

3. ویکتور کاسای (مجارستان): ۵۳ امتیاز

4. فلیکس بریخ (آلمان): ۴۲ امتیاز

5. جونیت چاکیر (ترکیه): ۲۰ امتیاز

6.  بورن کوئیپرس (هلند): ۳۸ امتیاز

7. پدرو پروئنکا (پرتغال): ۳۵ امتیاز

8. روشن ایرماتوف (ازبکستان): ۲۹ امتیاز

9. کارلوس ولاسکو کاربایو (اسپانیا): ۲۲ امتیاز

10. جیانلوکا روچی (ایتالیا): ۱۷ امتیاز

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.