فنایی: تغییرات در دپارتمان داوری مثبت است

محمد فنایی
به گزارش افکارنیوز ، محمد فنایی در خصوص خبر ایجاد تغییرات در دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال و حضور سه عضو جدید، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: خیلی وقت است در کمیته داوران نیستم و ارتباطی با دپارتمان و کمیته ندارم. با این حال من هم شنیده ام که دپارتمان سه عضو خود را تغییر داده است. به نظرم این تغییرات می تواند خیر و مثبت باشد.

وی افزود: فدراسیون فوتبال باید زودتر از این وارد عمل می شد. نیاز به تغییر و تحولات پیش از این احساس می شد تا جامعه داوری را متحول کند. بخصوص در هفته های اخیر که هجمه علیه داوری همه جا بود و داوران واقعا مظلوم واقع شدند.

کارشناس داوری ایران خاطرنشان کرد: اینگونه بد اخلاقی ها در جامعه داوری و هجمه های یکطرفه و بی اعتمادی می تواند تاثیرات منفی را در تمام فوتبال داشته باشد. به نظرم دپارتمان به تغییراتی که اخیرا صورت گرفته است، نیاز داشت. در دپارتمان داوری خشونت، درگیری و مسائلی از این دست کار را پیش نمی برد.

فنایی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه به نظر می رسد کمیته داوران با دپارتمان داوری ائتلافی صورت داده؟ ، خاطرنشان کرد: جامعه داوری امروز به صلح و صفا نیاز دارد! برایم عجیب بود که چرا فدراسیون فوتبال بین دپارتمان و کمیته داوران وساطت نمی کرد تا زودتر از این مشکلات حل شود. داوران ما در این مدت گیج بودند! چون واقعا نمی دانستند رئیس شان کیست.

وی ادامه داد: هیچکس نبود که در این مدت از اعتبار داوران دفاع کند. البته داوری ها هم تا اندازه ای ضعیف بود و در این میان هیچ کس احساس مسئولیت نمی کرد. به هر حال این تغییرات را مثبت می دانم.

عضو پیشین کمیته داوران فدراسیون فوتبال در پایان به اتهاماتی که امیر عابدینی به سعید مظفری زاده داور بین المللی ایران زده، گفت: این صحبت ها وحشتناک بود! من این حرف ها و طرح آنرا خوشایند نمی بینم و قطعا به ضرر فوتبال ما تمام خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.