همه اعضای دپارتمان داوری فوتبال عوض شدند جز عسگری

جلسه دپارتمان داوری
طی روزهای گذشته نشستی بین هادی آیت اللهی، مهدی محمدنبی، فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران و حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری ایران برگزار شد و تصمیمات مهمی برای دپارتمان داوری کشور گرفته شد. در این رابطه به همکاری یدالله سلیمانی، ابوطالب طاهریان و نوید مظفری با دپارتمان داوری پایان داده شد و محمدرضا غضبان، محمدعلی فروغی و بهمن غفاری به عنوان اعضای جدید دپارتمان داوری انتخاب شدند.
این جلسه در حالی برگزار شد که مسعود مرادی عضو کمیته داوران در ایران حضور نداشت و به نظر می‌رسد سایر اعضا هم از برگزاری این نشست مطلع نبودند. ضمن اینکه محمدعلی فروغی هم به دلیل مشکلات شخصی از حضور در دپارتمان داوری انصراف داده و بزودی فرد جانشین او نیز انتخاب خواهد شد.
ابلاغیه این تغییرات در حالی روز چهارشنبه در اختیار اعضای قدیم دپارتمان داوری قرار گرفت که انتظار بر این بود که تمامی اعضا تغییر کنند اما این تغییرات شامل حال حسین عسگری رئیس دپارتمان نشد.
به گزارش خبرنگار مهر، در چند ماه گذشته اختلاف بسیاری بین کمیته داوران و دپارتمان داوری وجود داشت که این اختلافات بیشتر میان اعضای کمیته با حسین عسگری بود اما این که همچنان این فرد به همکاری با دپارتمان آن هم با عنوان رئیس ادامه دهد اتفاقی است که به مطالب مطرح شده در نشست مسئولان فوتبال باز می‌گردد.
البته در این بین مهمترین موضوعی که مجدداً به دپارتمان داوری واگذار شد، بحث چیدمان داوران برای مسابقات مختلف فوتبال ایران است، تصمیم گیری مهم و حساسی در فوتبال ایران که در چندماه اخیر به کمیته داوران واگذار شده بوده و در گذشته یکی از اختلافات اصلی کمیته و دپارتمان را تشکیل می‌داد. امروز هم واگذاری دوباره چیدمان داوری‌ها به حسین عسگری و دپارتمان داوری به عقب نشینی کمیته داوران تفسبر می‌شود.
در شرایط فعلی هنوز از اتفاقاتی که در آن نشست رخ داده خبری به بیرون درز نکرده اما آن چه شنیده شده، این است که تفاهمی بین فریدون اصفهانیان و حسین عسگری صورت گرفته است، تفاهمی که اهالی فوتبال امیدوارند بتواند به کمتر شدن مشکلات داوری بینجامد.
هرچند این نگرانی هم وجود دارد، تفاهم فریدون اصفهانیان با حسین عسگری باعث شکافی جدید بین اعضای کمیته با رئیس کمیته داوران و کارمندان قبلی دپارتمان با رئیس دپارتمان شود. ضمن اینکه باز هم در دپارتمان داوری از نفرات مطرح داوری ایران که حضور در مسابقات جهانی و المپیک را تجربه کرده‌اند، استفاده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.