اصفهانیان: قهرمانی هیچ اتهامی را قبول ندارد

فریدون اصفهانیان

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: محسن قهرمانی می‌گوید هیچ کدام از اتهام‌ها را قبول ندارد و خودش از مجرای قانونی پیگیر اتهام‌زنندگان است.

فریدون اصفهانیان، در مورد اظهارات زینی‌زاده مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی که گفته است داوری می‌شناسد که بازیکن به تیم‌ها معرفی می‌‌کند، گفت: ظاهرا زینی‌زاده به تنهایی همه کاره باشگاه تراکتورسازی است، من نمی‌دانم و داوری را نمی‌شناسم که بازیکن به تیم‌ها معرفی می‌کند اما می‌خواهم بگویم اگر در استان زنجان بر فرض بازیکنی پیدا شود که استعداد خوبی داشته باشد اگر داوری آن را به تیم دیگری معرفی کند تا از او تست بگیرند آیا گناه کرده است؟

وی ادامه داد: با بیان این مسائل فوتبال سالم نمی‌شود، باید عزم ملی داشته باشیم و تمامی ارگان‌های مربوطه برای رسیدگی به این مسائل وارد شوند. من از خدا می‌خواهم که افراد مشکل‌دار از فوتبال بروند و با تمام آنهایی که فاسد و متخلف هستند برخورد شود،البته به شرط اینکه این مسائل اثبات شود. ما کشور قانونمندی هستیم و بی‌قانون نیستیم بنابراین اگر کسی تخلفی کرد باید طبق قانون با او برخورد لازم انجام شود.رئیس کمیته داوران تصریح کرد: از افشین پیروانی در روزنامه‌ای مصاحبه‌ای خواندم که پزشک تیمش در لیگ دسته یک به او گفته داور خواسته‌هایی دارد، سؤال من این است از کجا معلوم آن شخص این درخواست را برای خودش نداشته، باید عزم ملی برای برخورد با تخلف وجود داشته باشد. کمیسیون اصل ۹۰، کمیته انضباطی و هیئت رسیدگی به تخلفات و سایر نهادهای مربوطه به این قضایا ورود کنند و هر چه سریعتر نیز متخلفین را شناسایی و با آنها برخورد کنند نه اینکه همه در انتظار بمانند و فقط فضا ملتهب شود و اتهام‌ها بیان شود و هیچ چیزی به اثبات نرسد.

اصفهانیان در مورد صحبت‌های مسعود عنایت مبنی بر اینکه آقایان پشت میز‌نشین چه گلی به سر داوری زده‌اند،گفت: زمانی که عنایت در کمیته داوران بود کمیته و دپارتمان داوری یکی بود و ایشان وظایف دپارتمان را هم انجام می‌داد اما اکنون کمیته وظیفه اجرایی ندارد و این وظیفه برعهده دپارتمان است. ما که مسافرتی نداریم اما اگر به مسافرت هم برویم دپارتمان وظیفه کارهای اجرایی را برعهده دارد اما در آن زمان دپارتمان و کمیته یکی بودند.

رئیس کمیته داوران در مورد اینکه گفته می‌شود محسن قهرمانی تهدید کرده که اگر محرومش کنند خیلی ناگفته‌ها را بیان می‌کند تا حقایق زیادی روشن شود، گفت: من که چنین چیزی را از او نشنیدم، متأسفانه یا خوشبختانه چنین حرفی به گوش من نخورده و چنین حرفی هم به ما نزده است اما اگر واقعا او چنین حرفی زده است باید همه واقعیت را بگوید. چه محروم بشود و چه محروم نشود، من چند روز پیش قهرمانی را در مشهد دیدم، او گفت هیچ کدام از اتهام‌هایی که به او زده می‌شود را قبول ندارد و مسئله را از راه قانونی پیگیری کرده است و علیه اتهام‌زنندگان اقدام قانون انجام داده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.