ترکی: داوران در دو هفته ابتدایی زیرفشار بودند

محسن ترکیمحسن ترکی گفت: با برطرف شدن پاره‌ای از مشکلات و نیز در صورتی که از ما دعوت به عمل آید، در لیگ سیزدهم فوتبال کشور قضاوت خواهم کرد.

 

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری ایسنا – منطقه خراسان، داور بین‌المللی فوتبال خراسان در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که آیا در لیگ‌برتر فوتبال کشور قضاوت خواهد کرد، افزود: حضور شخص من در لیگ‌برتر اهمیتی ندارد، باید توجه داشت که حفظ آرامش بیش از هر چیزی مهم است.

 

وی اظهار کرد: انتظار من این است که فدراسیون فوتبال هر چه زودتر مشکلات به وجود آمده را حل کند، چرا که در دو هفته ابتدایی لیگ، داوران به شدت تحت فشار بودند و اگر قرار باشد از همین ابتدا وضعیت به این شکل پیش رود، مشخص نیست در پایان فصل چه فشاری را متحمل خواهیم شد.

 

ترکی تصریح کرد: انتظارات از جامعه داوری باید به شکلی معقول ابراز شده و متناسب با میزان زحماتی باشد که برای داوری کشور کشیده می‌شود.

 

این داور بین‌المللی فوتبال ادامه داد: در سال ۳ تا ۴ روز کلاس برای داوران ایرانی برگزار می‌شود و علاوه بر‌آن امکانات رفاهی ایشان بسیار ضعیف است؛ در حال حاضر این مشکلات با توجه به حرفه‌ای نبودن جامعه داوری، وضعیت نامناسبی را به وجود آورده است.

 

وی با اشاره به برگزاری جلسه دپارتمان داوری و کمیته داوران کشور خاطرنشان کرد: طی این جلسه برخی از مشکلات حل شد. همچنین از کمیته انضباطی فوتبال تشکر می‌کنیم که برنامه انضباطی را به باشگاه‌ها ارائه دادند که امیدوارم در عرصه عمل نیز قاطعانه وارد شوند.

 

ترکی درباره علت شرکت نکردن در تست پزشکی دپارتمان داوری گفت: تست ابتدای فصل را دپارتمان داوری می‌گیرد و وظیفه اقدامات اجرایی و نیز برگزاری کلاس‌ها با این دپارتمان است، اما بنا به دلایلی به پیشنهاد پزشک معالجم و همچنین آسیب‌دیدگی، نتوانستم در این تست شرکت کنم. با این حال در صورت بر طرف شدن مشکلات و دعوت شدن برای داوری به مسابقات خواهم رفت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.