رضایت کمیته داوران فیفا از عملکرد تیم داوری ایرانی

تیم داوری ایرانرئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال از ابراز رضایت کمیته داوران فیفا از عملکرد تیم داوری ایران در بازی انگلیس و شیلی خبر داد.

به گزارش سایت داوران ایران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عسگری گفت: تیم داوری ایرانی که در جام جهانی جوانان ترکیه حضور دارد در اولین بازی که قضاوت کرد توانست توجه کمیته داوران فیفا را جلب کند.

وی ادامه داد: علیرضا فغانی، حسن کامرانی فر و رضا سخندان بازی حساس تیم‌های انگلستان و شیلی را قضاوت کردند که این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. در این بازی روی کار عالی کامرانی فر، یک خطای پنالتی به نفع شیلی گرفته می‌شود که باعث اعتراض انگلستانی‌ها می‌شود. اما در جلسه آنالیز داوری کمیته داوران فیفا، درست بودن تصمیم تیم داوری ایرانی به تایید فیفا می‌رسد و کمیته داوران فیفا از عملکرد تیم داوری ایرانی ابراز رضایت می‌کند. البته گزارش ناظران هم این نکته را تایید کرده بود اما انگلستانی‌ها عقیده داشتند که خطای پنالتی نبوده است.

عسگری درباره برخی انتقادات مبنی بر اینکه چرا تیم داوری ایرانی فقط یک بازی قضاوت کرده است گفت: در جام جهانی جوانان ۲۴ بازی در مرحله گروهی انجام می‌شود و ۲۰ تیم داوری در این مسابقات حضور دارند و قاعدتا فیفا برای مرحله مقدماتی همه داوران را آزمایش می کند و بعد دیدارهای مراحل حذفی به تشخیص آنها به داورانی که بهترین عملکرد و بهترین نمره را گرفته‌اند، واگذار می‌شود.

رئیس دپارتمان داوری در پایان گفت: داورانی که فیفا آنها را برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل انتخاب می‌کند در رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها، جام جهانی جوانان ترکیه و جام جهانی نوجوانان امارات محک خواهند خورد و این سه تورنمنت در انتخاب نهایی فیفا به همراه مسایل مربوط به آمادگی جسمانی داوران بسیار مهم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.