خسروی: دستمزد۹۰ داور و کمک‌داور لیگ برتری به اندازه یک بازیکن درجه دو است

علی خسرویداور پیشکسوت فوتبال ایران گفت: دستمزد ۹۰ داور و کمک داور ملی و بین‌المللی در یک فصل لیگ برتر به اندازه یک بازیکن درجه دو باشگاهی است.

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری فارس،علی خسروی  در مورد وضعیت دستمزد داوران، گفت: دستمزدی که داوران در لیگ برتر دریافت می‌کنند به هیچ عنوان در مقایسه با دستمزد بازیکنان قابل توجه نیست. در لیگ ۱۸ تیمی داوران برای هر مسابقه یک میلیون و  ۴۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. داور ۵۰۰ هزار تومان، کمک‌ها ۳۵۰ هزار تومان، داور چهارم هم ۲۵۰ هزار تومان اگر این ارقام را در  ۳۴ هفته ضرب کنیم کل دستمزد ۹۰ داور و کمک داورانی که در یک فصل قضاوت می‌کنند برابر با ۴۵۹ میلیون تومان است. که با کسر مالیات دستمزد کل پول پرداختی به داوران و کمک داوران لیگ برتری ۴۱۳ میلیون تومان می‌شود.

وی افزود: این در حالی است که ۹۰ داور و کمک داور ملی و بین المللی فوتبال ایران  حداقل ۱۵ سال و حداکثر ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه دارند و کل دریافتی این نفرات ۴۱۳ میلیون تومان در یک فصل است اما دستمزد یک بازیکن درجه دوم در لیگ برتر برای یک فصل قراردادی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان است. آن هم با ۵ سال سابقه بازی در لیگ برتر، بنابراین بهتر است مسئولان کمیته و دپارتمان داوری به جای این همه کشمکش بر سر میز به فکر مسایل رفاهی، بیمه  و خانواده داوران باشند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اگر هم دپارتمان و کمیته داوران نمی‌رسند که به مسایل رفاهی و زندگی داوران برسند حداقل بخشی از این مسایل را به کانون داوران واگذار کنند. خود من با ۵۲ سال سن هنوز ۲۰ سال سابقه بیمه ندارم بنابراین باید به فکر مسایل رفاهی، بیمه، وام و… داوران باشیم.

3 thoughts on “خسروی: دستمزد۹۰ داور و کمک‌داور لیگ برتری به اندازه یک بازیکن درجه دو است

  1. اقای خسروی اگه همه ی اعضای کمیته داوران مثل شما فکر می کردند الان این حال وروز جامعه ی داوری نبود

  2. نئر شما کاملا ىرست است اقای خسروی اقای عسکری به جای اختلافات به فکر ىاور باشنى زکه هر روؤ وضعیت معیشتی .رفاهی .امنتی و جانی انها ىر خءر یا اؤ بین رفته است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.