سلیمانی: قضاوت قهرمانی دربازی راه آهن-پرسپولیس مشکلی نداشت

یدالله سلیمانیسلیمانی دبیردپارتمان داوران در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره عملکرد داوران دیدارهای دیروز لیگ برتر به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش سایت داوران ایران و به نقل ازسایت رسمی فدراسیون فوتبال، سلیمانی در این باره گفت: بازیهای دیروز بر اساس گزارش ناظران و داوران مشکلی نداشتند و البته ما همین امروز صبح دیدار پرسپولیس و راه آهن را بازبینی کردیم که محسن قهرمانی قضاوت خوبی در این بازی داشت و اشتباه تاثیرگذاری مرتکب نشد. در دقیقه ۵۵ پرسپولیسی ها معتقد بودند که روی مهاجمشان خطای پنالتی انجام شده که قهرمانی به درستی تصمیم گرفت و پنالتی اعلام نکرد. در دقیقه ۶۱ هم دروازه بان تیم راه آهن در یک جدال هوایی بدون هیچ خطایی توپ را دفع کرد و خطایی روی مهاجم پرسپولیس انجام نشد.

وی ادامه داد: البته من در صحبتی که با قهرمانی داشتم به وی تذکر دادم که یک داور فقط باید  اخطارهایش به بازیکنان تصمیماتش درباره صحنه های بازی نشان دهد و از حرکات سر و صورت و دست و حتی حرف زدن نباید استفاده کند.
سلیمانی درپایان درباره پیراهن نیلسون گفت: من خودم ناظر بازی بودم. در جلسه هماهنگی قبل از بازی قرار شد تیم پرسپولیس مشکی بپوشد و دروازه بان این تیم پیراهن طوسی روشن بر تن کند.اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده و دروازه بان پیراهن طوسی نوک مدادی تیره که به دودی می زد وفرق چندانی با مشکی نداشت پوشیده بود. تیم داوری هم در تونل متوجه این مساله شد و و این در حالی بود که کمتر از ۵ دقیقه به آغاز بازی فرصت وجود داشت. در نیمه دوم اصرار داور برای عوض شدن پیراهن نیلسون بی نتیجه بود چرا که گفته شد تنها یک دست پیراهن دروازه بانی را تیم پرسپولیس به ورزشگاه برده است. همرنگ بودن پیراهن بازیکنان ودروازه بان یک تخلف آشکار بود و قهرمانی می توانست به هر ترتیب و بر اساس قانون جلوی نیلسون را برای حضور در زمین بگیرد. در همه بازیهای لیگ و در روز جلسه هماهنگی تیم ها باید دو دست لباس دروازه بانی را با دو رنگ مشخص کنند. اما چرا تنها یکدست لباس به ورزشگاه آورده شده بود؟
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.