نصیرزاده:پنالتی استقلال درست بود

یک کارشناس داوری معتقد است پنالتی استقلال مقابل صبای ‌قم صحیح بوده است.

 به گزارش سایت داوران ایران و به نقل از خبرگزاری فارس  هوشنگ نصیرزاده در مورد قضاوت جهانبازی در بازی صبای قم و استقلال اظهار داشت: نیمه اول مسابقه در حالی سپری شد که در کل ۴۸ دقیقه صحنه حساسی وجود نداشت اما در نیمه دوم اتفاقاتی در محوطه صبا رخ داد که برای بعضی از تماشاگران ابهام داشت.

وی افزود: ابتدا در مورد صحنه‌ای که برهانی درون محوطه جریمه زمین خورد باید بگویم، چون معمولا بازیکنان ما بعد از برخورد درون محوطه جریمه صحنه‌های اضافی را نیز چاشنی کار خود می‌کنند امکان دارد حقی اگر داشته باشند از دست بدهند. در مجموع به نظر می‌رسید ادامه دادن مسابقه تنها تصمیم خوبی بود که داور می‌توانست اتخاذ کند.

نصیرزاده تاکید کرد: زمانی که کمک داور مسابقه از دروازه‌بان تیم صبا خطای هند اعلام کرد به نظر می‌رسید که دروازه‌بان مراحل رهاسازی توپ را از دست خود درون محوطه جریمه انجام داده و او حق داشته در بیرون محوطه با پا بزند. به نظر ما شاید کمک داور در این صحنه عجله کرده است.

وی تصریح کرد: در مهم‌ترین صحنه مسابقه که داور سوت پنالتی را زد، مدافع صبای قم زمانی که شانسی برای بازی کردن با توپ نداشت پایش به پای مهاجم استقلال برخورد کرد و ما اگر این صحنه را از محوطه جریمه بیرون بکشیم و در داخل زمین بخواهیم قضاوت کنیم در واقع یک لگد زدن بود و وقتی چنین خطایی درون محوطه جریمه اتفاق می‌افتد در قانون ۱۲ فوتبال پنالتی تلقی می‌شود، علت عمده اعتراض‌های بازیکنان صبا این بود که پنالتی در بدترین زمان ممکن علیه آنها رخ داده بود و بردی را که مدت‌ها از آن دفاع کرده بودند به مساوی تبدیل می‌شد وگرنه داور مسابقه در گرفتن این پنالتی فقط اجرای قانون کرد.

1 دیدگاه
  1. آقای نصیر زاده خواهش می کنم از حق داوران ایران دفاع کنید از شما انتضار دیگه ای می رود زیرا به مسایل حقوقی احاطه دارید تا کسانی که از فوتبال هیچ سر رشته ای ندارند این همه به دپارتمان داوری و داوری توهین نکنند و از همه مهمتر توهین آقای کفاشیان به جامعه داوری بود که سر از خود و با ترسی که از این فرد داشت مربی تیمش را بخشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.