بازگشت ترکی به شرط عذرخواهی دایی و قربانی

کناره‌گیری موقت محسن ترکی از داوری با دیگر نشان داد که داوران فوتبال ایران به شدت در انتظار برخورد قاطع انضباطی با کسانی هستند که علیه داوری دست به مصاحبه می‌زنند.

 به گزارش سایت داوران ایران و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وقتی خبر کناره‌گیری موقت محسن ترکی از داوری منتشر شد، همه نگاه‌ها به سمت مربیان و بازیکنان رفت که اعتراض و توهین علیه داوران به عادت روزمره‌شان تبدیل شده است. این افراد همیشه سعی می‌کنند با مصاحبه و متاسفانه گاهی اهانت به داوران شکست‌های خود را توجیه کنند. وضعیت آن گاه اسف‌بارتر می‌شود که تیم‌های برنده از داور انتقاد می‌کنند. متاسفانه این تفکر بین برخی مربیان به غلط جا افتاده است که اگر علیه داوران مصاحبه نکنند، در بازی هفته‌ بعد تیم‌شان، داوری به سود حریف خواهد بود و با این پیش فرض غلط به خیال خود سعی می‌کنند پیشگیری کنند.

 همین هفته‌ قبل اتفاق ناگوار دیگری در جامعه داوری فوتبال ایران رخ داد. محسن ترکی پس از محمود رفیعی و داود رفعتی، سومین داوری است که به دلیل توهین‌های اهالی فوتبال از قضاوت کناره‌گیری می‌کند، هر چند کناره‌گیری ترکی بر خلاف دو نفر قبلی دائمی نیست و صرفا تا زمانی است که کمیته‌ انضباطی دو نفری را که به او توهین کرده‌اند، جریمه کند. او معتقد است تا زمانی که دایی و قربانی به خاطر رفتارشان عذرخواهی نکنند به میادین باز نخواهد گشت.

 انتقاد از کمیته‌ انضباطی آن هم از سوی داوران چیز تازه‌ای نیست، همان طور که جلسات مشترک داوران و اعضای کمیته‌ انضباطی هم اتفاقی نیست که بارها نیفتاده باشد. بارها و بارها نشست‌های مختلفی با حضور مسئولان کمیته‌ داوران و انضباطی برگزار شده که در پایان همه این جلسات، تصمیم گرفته شده که با مصاحبه کنندگان علیه داوری و اهانت کنندگان به داوران برخورد شود، اما به نظر می‌رسد که نتیجه‌ این همه جلسه و نشست و سخنرانی،‌ خداحافظی رفیعی و رفعتی و کناره‌گیری موقت محسن ترکی است!

 دیروز علی دایی در نشست خبری‌اش اعلام کرده بود که او دلیل کناره‌گیری ترکی از قضاوت نیست.

4 دیدگاه
  1. اقای ترکی از سرمایه های داوری ما هستند وایشون در سطح ملی وهم درسطح بین المللی برلی ما افتخار افرین بودند وبرای بازگشت ایشون به جامعه ی داوری هر کاری که لازم است باید انجام شود حتی معذرت خواهی علی دایی و پیروز قربانی

  2. اقای ترکی از سرمایه های داوری ما هستند وایشون در سطح ملی وهم درسطح بین المللی برلی ما افتخار افرین بودند وبرای بازگشت ایشون به جامعه ی داوری هر کاری که لازم است باید انجام شود حتی معذرت خواهی علی دایی و پیروز قربانی

  3. با عرض سلام و خسته نباشید. من از تمام داوران ایران می خواهم مخصوصا داوران بین المللی می خواهم یک بار برای همیشه تکلیف خود را با کمیته انضباطی معلوم اگر همین طور ادامه داشته باشد معلوم نمی شود چند داور سلام در میادین خواهیم داشت لطفا همه با هم از داوری در لیگ برتر و دسته یک خوداری کنید ببینید چطور به دست و پا می افتاد ند مسولین مخصوصا اقای کفاشیان که فوتبال ایران را به باتلاق برده اند .

  4. آقای ترکی زحمت کشیدی و در اوج هستی ببین چه کار باید بکنی تا در اوج باقی بمانی این فدراسیون ظرفیت لازم را ندارد پس در اوج کارت استوار باش تا وقتی که فدراسیون صاحب داشته باشد موفق باشی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.