بیانیه کانون داوران فوتبال

بیانیه کانون داوران

با توجه به هجمه های اخیر و ایراد تهمت و افترا به داوران فوتبال از سوی برخی از مسئولین ، مربیان و بازیکنان تیمها ، کانون داوران فوتبال وظیفه خود می داند که خاطر نشان سازد این جنجال سازی علیه داوران که یکی از ۲ رکن بازی فونبال می باشند و هیچ بازی نمی تواند بدون داور انجام شود ، قطعا” به ضرر کل فوتبال کشور خواهد بود .
شکستن حرمت و احترام داوری نه تنها کمکی به بهبود و پیشرفت فوتبال نخواهد کرد بلکه این امر موجب یاس و نامیدی علاقمندان به داوری و در نتیجه ایجاد خلاء در این رکن بازی فوتبال خواهد شد .
علاقمندان فهیم فوتبال خود آگاه می باشند این حملات به داوری نمی تواند حمله کنندگان را از مسئولیت و اشتباهات خود در مدیریت و هدایت تیمها مصون بدارد.
البته این بیانیه قصد ندارد اشتباهات داوری را که در سرتا سر دنیا و هر روزه در مسابقات مهم فوتبال توسط حتی داوران بزرگ دنیا رخ می دهد توجیه نماید .
کانون داوران فوتبال ضمن دعوت از داوران برای افزایش تمرکز و هوشیاری خود و به حداقل رساندن اشتباهات داوری ، از همه دست اندرکاران تیم ها درخواست می نماید در مصاحبه های خود از ایراد تهمت و افترا به داوران شریف و زحمتکش خودداری نموده و ایرادات و اشتباهات داوری را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری نمایند.
ضمنا” از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تقاضا دارد نسبت به اتهام زنندگان قاطعیت بیشتری مبذول داشته و تنبیهات انضباطی در خور آنان اعمال گردد.

کانون داوران فوتبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.