اصفهانیان: داور دربی مطمئنا ایرانی است

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال از تصمیمات داور بازی استقلال و ابومسلم،حمایت کرد.
به گزارش سایت داوران ایران و به نقل از خبر گزاری مهر فریدون اصفهانیان در خصوص مسائل اخیر کمیته داوران فدراسیون فوتبال به گفتگو پرداخت.

 

حاجی پور طبق قانون عمل کرد
رئیس کمیته داوران در خصوص اعتراضی که بازیکنان ابومسلم به داور بازی این تیم با استقلال داشتند مبنی براینکه البرزحاجی پور سوت آغاز بازی در نیمه دوم را در حالی زده که نمی دانسته یک بازیکن ابومسلم هنوز وارد زمین نشده است، گفت: داور بازی ابومسلم و استقلال دقیقا مطابق قانون عمل کرد. حاجی پور می دانست که تیم ابومسلم با تاخیر ورود به زمین یک بازیکن کمتر دارد و حتی کمک وی نیز به او گفته بود.

وی درهمین خصوص افزود: بنابراین حاجی پور طبق قانون عمل کرد و سوت آغاز نیمه دوم را زد چون قانون می گوید داور باید زمانی بازی را آغاز کند که یک تیم حداقل ۸ و حداکثر ۱۱ بازیکن داشته باشد ضمن اینکه همه دیدند که خود ابومسلمی‌ها با ۳ یا ۴ دقیقه تاخیر وارد زمین شدند و اگر ادعای آنها مبنی بر اینکه عوامل نیروی انتظامی اجازه ورود بازیکن آنها را با تاخیر داد درست باشد این موضوع خلاف قانون است اما به تیم داوری مربوط نمی شود.

خطای هند پنالتی بازیکن ابومسلم درست بود
اصفهانیان در خصوص ادعای کادرفنی و بازیکنان ابومسلم که بازیکن این تیم مرتکب خطای هند نشده و پنالتی که داور اعلام کرد درست نبود نیز تصریح کرد: تصمیم داور برای اعلام خطای هند پنالتی بازیکن ابومسلم کاملا درست بود چون این بازیکن به عمد با دستش به توپ ضربه زد و به هیچ وجه برخورد توپ با دست نبود. درمجموع البرز حاجی پور قضاوت خوبی داشت البته مرتکب چند اشتباه نیز در جریان بازی شد که در نتیجه تاثیرگذار نبود.

از آشتی افشاریان و عسکری بی خبرم
رئیس کمیته داوران در خصوص آشتی که بین خداداد افشاریان و حسین عسکری صورت گرفت و همچنین تعاملی که بین کمیته و دپارتمان داوران وجود دارد، تصریح کرد: من نمی دانم که آیا افشاریان با عسکری قهر بوده که حالا شما می گویید آشتی کرده‎اند. ما در کمیته داوران سعی می کنیم که وارد حاشیه نشویم ضمن اینکه در حال حاضر نیز تعامل خوبی بین کمیته و دپارتمان داوران وجود داشته و هر کس کار خود را انجام می دهد.

افزایش تعداد قضاوت‎های بین المللی یکی از اهداف اصلی کمیته داوران
اصفهانیان درخصوص قضاوت داوران بین المللی ایران در مسابقات برون مرزی نیز خاطر نشان کرد: هرچقدر قضاوت داوران ما در میادین بین المللی بیشتر شود به نفع جامعه داوری فوتبال ایران بوده و اعتبار آن را بالاتر می برد. در حال حاضر افزایش چنین قضاوت‎هایی یکی از اهداف اصلی ما در کمیته داوران است.

گزینه‎های قضاوت در دربی را هنوز تعیین نکرده‌ایم
وی در خصوص داور دربی نیز تاکید کرد: مطمئن باشید این بار هم قضاوت بر عهده یک داور ایرانی خواهد بود. هنوز ما در کمیته داوران گزینه‎های قضاوت در این بازی را تعیین نکردیم اما بزودی این کار را انجام خواهیم داد ضمن اینکه مانند ادوار گذشته تا ۲۴ ساعت قبل از بازی گزینه نهایی خود را برای قضاوت دربی معرفی می کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.