عسگری: مظفری زاده را از سر راه نیاورده‌ایم که بخواهیم به راحتی از دست بدهیم!

سعید مظفری زاده

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: ما سعید مظفری زاده را از سر راه نیاورده‌ایم که بخواهیم این داور خوب خودمان را به راحتی از دست بدهیم!

وی با انتقاد از کسانی که از داوری مظفری زاده انتقاد کرده‌اند، تاکید کرد: ‌آیا این انصاف است که یک یا دو نفر بخواهند مغرضانه علیه مظفری زاده صحبت و جامعه داوری را ضعیف کنند؟ آیا در فوتبال دنیا چنین اتفاقی علیه داوران رخ می‌دهد؟

رئیس دپارتمان داوری یادآور شد:‌ ما مظفری زاده را از سر راه نیاورده‌ایم که به سادگی آن را از دست بدهیم! خود مظفری زاده و فدراسیون برای اینکه چنین داوری داشته باشیم زحمت زیادی کشیده‌اند. به همین خاطر با تصمیم مظفری زاده مخالفت خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص صحبت‌های مسعود مرادی و خداداد افشاریان در برنامه ۹۰ تاکید کرد: ‌بروید نگاه کنید این آدم‌هایی که در کمیته داوران فعالیت می‌کنند و این حرف‌ها را می‌زنند آیا مقبولیت دارند یا خیر؟ آیا صحیح است که اعضای کمیته داوران در رسانه‌ها مسائل داخلی را مطرح کنند؟ این کارها خودزنی است و باعث می‌شود داوران تمرکزشان را از دست بدهند.

عسگری با اشاره به حرف‌های افشاریان مبنی بر نزدیک بودنش به باشگاه آلومینیوم افزود: افشاریان هم ادعای قضاوت داشت و هم ادعای نظارت. او در کلاس تست آمادگی داوران هم شرکت کرد که به خاطر آماده نبودن رد شد. این رد شدن چه ارتباطی به کمیته یا دپارتمان داوری دارد؟ مگر دست و پای ایشان را بسته بودند؟

رئیس دپارتمان داوری ادامه داد: ایشان اگر شهامت دارد بگوید در کلاس‌های داوری قبول نشدم. افشاریان حتی در لیست داوران الیت هم نبود و بعضی‌ها از خودشان اطلاعات درست می‌کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به این سئوال که “چرا ایران در مسابقات فوتبال غرب آسیا داور ندارد”؟ گفت: مقررات مسابقات غرب آسیا نسبت به گذشته تغییر کرده است. پیش از این هر کدام از تیم‌های شرکت کننده در غرب آسیا با خودش یک داور به این مسابقات می‌برد ولی فدراسیون غرب آسیا این وظیفه را بر عهده AFC گذاشته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما حدود ۴۸ کشور در آسیا داریم و قرار نیست در هر تورنمنتی داور ایرانی حضور داشته باشد! ما در مسابقات زیر ۱۹ و زیر ۱۶ سال داور داشتیم و همچنین محسن ترکی هم در مسابقات یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان قضاوت کرد. نمی‌شود در هر تورنمنتی از داوران ایرانی استفاده شود!

1 دیدگاه
  1. منوچهرحامدی ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ در ۰۲:۴۳

    سلام وعرض تسلیت ایام سوگواری اباعبداله الحسین اقای عسکری اقای مظفری زاده هم ابرویش راازسرراه نیاورده است پس تادیرنشده استینها رابالابزنید وازحیثیت ایشان وسایرداورانیکه همین امروز هم دربازی لیگ یک شاهدان بودیددفاع کنید درهیچ جای دنیا اینچنین باداوران برخوردنمیشود متاسفانه وقتی بزرگان داوری دررسانه ها اینچنین به یکدیگر میتازند بایدشاهدچنین حرفهایی هم باشیم تامادامیکه اتحادوهمدلی دربین خودمان به وجودنیاید هرانچه که تلاش شود اب درهاون کوبیدن است شما بیایید بنیانگذار این ایده باشید بزرگ منشی کنیدوهمه بزرگان پیشکسوتان وخاک خورده ها ودلسوزان داوری را دعوت کنید کدورتهارا دورریخته وباهم شوید وبرای سربلندی جامعه داوری ورساندن ان به جایگاهی که درشان ومنزلت این قشر محترم ومظلوم است تلاش کنید مطمئن باشیدبااین کار نام شما درتاریخ داوری این مرزوبوم تاابدباقی خواهدماند به امیدان روز

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.