نصیرزاده: تبلیغات روی پیراهن داوران خلاف مصوبه فیفا است

هوشنگ نصیرزاده

طبق مصوبه هیئت رئیسه فیفا، پیراهن داوران نباید منقش به تبلیغات باشد.

هوشنگ نصیرزاده کارشناس امور داوری در مورد تبلیغات روی پیراهن داوران اظهار داشت: به استناد بند ۲ از ماده ۱۵ آیین نامه کمیته داوران فدراسیون های عضو، مصوب ۱۹ مارس ۲۰۱۰، هیئت رئیسه فیفا نقش بستن هر گونه تبلیغات روی پیراهن داوران در صورتی مجاز است که تنها روی آستین آنها و به اندازه ۲۰ سانتی متر مربع (اندکی بزرگ تر از یک کارت ملی) صورت پذیرد.

وی افزود: مصوبه هیئت رئیسه فیفا می گوید جلوی پیراهن، مختص نشان رسمی داوری بوده و باید از هرگونه تبلیغات مبرا باشد. همچنین انجام تبلیغات روی یقه و پشت پیراهن ممنوع بوده و تمام داوران لیگ برتر به دلیل استفاده از این تبلیغات، آیین نامه رسمی مصوبه هیئت رئیسه فیفا را نقض می کنند.

نصیرزاده ادامه داد: فصل گذشته نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا به کمیته داوران ایران تذکر داد که این تبلیغات را جمع آوری کند اما مجددا در این فصل به جای اینکه تبلیغات لباس، روی پیراهن بازیکنان نمود داشته باشد این نقش محصولات خوراکی است که روی پیراهن داوران، آنها را به تابلوهای تبلیغاتی فوتبال تبدیل کرده است.

4 دیدگاه
  1. فدراسیون فوتبال ایران به ………… آنها برای منافع مالی وشخصی خودشان خیلی کارهای دیگر هم می کنند.

  2. … چه می داند آئین نامه اساس نامه یعنی چه او فقط جزء تیم مافیایی خود را می شناسد.

  3. دپارتمان چه می داند مقررات فیفا وای اف سی چه است آنها پول وکرسی ریاست را خوب می شناسند.

  4. جناب آقای نصیر زاده شما با برشمردن قوانین در ایران وقت خود را تلف می کنید ایران که لوزان سویس نیست تیم مافیایی فدراسیون به شیوه لیان شامپو ورزش را مدیریت در راستا منافع خود هدایت می کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.