نصیرزاده: گل ایران سالم بود

به گزارش سایت داوران ایران و به نقل از خبرگزاری فارس، هوشنگ نصیرزاده در مورد گل محمد نوری در نیمه اول دیدار برابر ازبکستان که از سوی داور آفساید اعلام شد،‌گفت: در صحنه‌ای که منجر به مردود شدن گل محمد نوری به تیم ازبکستان شد، جواد المهیری کمک داور اماراتی مسابقه به اشتباه اعلام آفساید کرد.

وی افزود: در قانون ۱۱ داوری آمده وقتی توپ مهاجم و دروازه بان هر سه در یک مسیر قرار می‌گیرند و دید دروازه‌بان دچار اختلال می‌شود، به دلیل اینکه مهاجم در مکان غیر قانونی حضور یافته و دروازه بان قادر به انجام عکس‌العمل مناسب نیست داور می‌تواند اعلام آفساید کند.

کارشناس داوری فوتبال ایران اظهار داشت: در صحنه‌ای که در بازی ایران و ازبکستان اتفاق افتاد خلعتبری با یک فاصله معقول در سمت چپ دروازه‌بان قرار گرفته و توپ به سمت راست شلیک شد.

شیرجه زدن دروازه‌بان به سمت توپ نشان می‌داد که او توانسته مسیر را تشخیص دهد و به همین خاطر داور نباید اعلام آفساید می‌کرد. چرا که خلعتبری با وجود قرار گرفتن در منطقه آفساید دید دروازه‌بان را سد نکرده بود.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: بعد از پایان مسابقه عبدالرحمن دلاور از بحرین و اوگاوا از ژاپن کار کمک داور را تائید کردند. لحظاتی پیش از این صحنه نیز کمک داور یک توپ بی‌مورد را از بازیکنان تیم ملی ایران با اعلام آفساید گرفت. همچنین شماره ۱۷ تیم ازبکستان با ارنج دست خود ضربه‌ای را به سر مهرداد پولادی وارد کرده بود که توسط داور تنبیه مناسبی نشد. سیف البداوی داور اماراتی مسابقه در طول بازی با نگرفتن خطاهای حساس روی نکونام، دژاگه و سایر بازیکنان ایران نشان داد یا خطاها را نمی‌شناسد و یا مایل نیست پشت محوطه ۱۸ قدم حریف به بازیکنان ایران ضربه ایستگاهی بدهد.

کارشناس داوری فوتبال ایران یادآور شد: گل دوم ایران که توسط قوچان‌نژاد به ثمر رسید به دلیل حضور او در منطقه آفساید به درستی مردود اعلام شد. در کل داوران بازی ایران و ازبکستان قضاوت خوبی از خود ارائه نکردند و می‌توانستند منطقی‌تر قضاوت کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.