رئیس دپارتمان داوری: از ترکی تشکر می کنم

حسین عسگری نائب رییس کمیته داوران

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: از محسن ترکی تشکر می کنم چرا که برای حمایت از موفقیت جامعه داوری پیشنهاد داد به دلیل حضور فغانی در لیست داوران کاندیدای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴، وی به عنوان نفر اول در لیست قرار گیرد.

حسین عسگری در خصوص لیست داوران و کمک داوران بین المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان کشورمان در سال ۲۰۱۳ میلادی اظهار داشت: اعضای کمیته داوران در جلسه روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه پس از سه ساعت بحث و تبادل نظر در خصوص معرفی داوران و کمک داوران بین المللی تصمیم گیری کردند.

وی افزود: با توجه به عملکرد داوران و کمک داوران در فصل قبل و جاری و همچنین سیاست‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا مبنی بر جوانگرایی و با هدف ایجاد انگیزه برای داوران و جامعه داوری به گونه‌ای که این احساس به وجود آید که کمیته داوران به طور کامل عملکرد آنها را زیر نظر داشته و داورانی که شایستگی کامل را داشته باشند در فهرست بین المللی قرار می‌گیرند و بالعکس کسانی که نتوانند خواسته کمیته داوران را برآورده کنند جای خود را به داوران جوان و آینده‌دار خواهند داد.

عسگری در ادامه بیان کرد: با توجه به مراتب فوق و سیاست‌های ذکر شده تغییرات عمده‌ای در لیست بین المللی صورت گرفت که نمونه آن موعود بنیادی‌فر و حسن اکرمی که در طرح توسعه و پیشرفت داوری آسیا چهار سال متوالی در کلاس‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا شرکت داشته‌اند و با توجه به موفقیت‌های آنان در کلاس‌های مختلف و همچنین عملکرد فنی و شرایط سنی بسیار مناسب (۲۶ و ۲۷ سال)، برای اولین بار در کشور به فهرست داوران بین المللی معرفی شدند.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال همچنین ابراز امیدواری کرد بااتکال به خداوند متعال داوران معرفی شده و سایر داوران کشور در جهت توسعه و پیشرفت کیفی داوری و رقابت با داوران سایر کشورهای آسیایی موفق و سربلند باشند.

وی در ادامه از دیدگاه و نگرش اعضای کمیته داوران مبنی بر توجه به سیاست‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص آینده نگری و توسعه کیفی داوری تشکر و قدردانی کرد و گفت: از محسن ترکی تشکر و قدردانی می‌کنم، چرا که برای حمایت از موفقیت جامعه داوری شخصا پیشنهاد داد که به دلیل حضور فغانی در لیست داوران کاندیدای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، وی به عنوان نفر اول در فهرست قرار گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.