فغانی: در انتخاب نهایی داوران شایسته‌سالاری حاکم است و لابی‌ها جایگاهی ندارند

علیرضا فغانی

به گزارش سایت داوران به نقل از ایسنا، علیرضا فغانی برترین داور فصل گذشته مسابقات لیگ برتر که از فعالان ورزشی در به شهرری به حساب می‌آید در حاشیه مراسم تجلیل از حمید سوریان، اظهار کرد: سوریان افتخار ورزش ایران است و ما وظیفه خودمان می‌دانیم بخاطر موفقیتی که در المپیک داشته از او تقدیر کنیم به خصوص وقتی از هم‌محله‌ای‌های او به حساب می‌آییم.
وی در واکنش به اینکه چرا در لیگ امسال با وجود گذشت تنها چهار هفته از شروع مسابقات، انتقادهای زیادی نسبت به داوری ها مطرح می‌شود، تصریح کرد: ظاهرا انتقادها از داوری یکی از فاکتورهای داغ شدن فوتبال به حساب می‌آید! نباید انتظار داشت کیفیت داوری‌ها جدا از کیفیت و وضعیت کنونی فوتبال ما باشد. به طور مثال وقتی ثبات مدیریت در باشگاه‌ها وجود نداشته باشد، وقتی تیمی در لیگ نتیجه نمی‌گیرد، مدیرعامل و عناصر مختلفی از آن باشگاه علیه داوری انتقاد می‌کنند که شاید می‌خواهند فشارها را تا حدی از روی خودشان بردارند.
این داور لیگ برتری خاطرنشان کرد: به هر حال هر چقدر به داوران فشار و استرس وارد کنند، ممکن است آنها هم اشتباه‌هایی را البته غیرعمد داشته باشند. بنابراین در یک فضای آرام است که می‌توانیم انتظار داشته باشیم اشتباه‌های داوری هم کمتر شود.
فغانی که تنها داور ایرانی حاضر در مرحله انتخابی داوران جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است، در پاسخ به این سوال که لابی‌ها در انتخاب نهایی داوران چقدر موثر است، گفت: آنجا شایسته‌سالاری حاکم است و تقریبا لابی‌های احتمالی نقش در انتخاب داوران نهایی جام جهانی ندارند. همه تلاشم را می‌کنم تا بالاترین آمادگی بدنی را داشته باشم و از آزمون‌های انتخابی موفق خارج شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.