رییس دپارتمان داوری: گل دوم استقلال صحیح نبود

داوری

رییس دپارتمان داوری گفت: کمک داور دیدار نفت آبادان و استقلال اشتباهی مرتکب شد که نتیجه‌اش گل دوم استقلال بود.

حسین عسگری، با بیان این که ناظران داوری دیدارهای هفته‌ سی و سوم لیگ برتر اشتباه خاصی را از داوران گزارش نکرده‌اند، گفت: تنها در یک دیدار کمک داور دچار اشتباهی تاثیرگذار شد که در بازبینی فیلم بازی معلوم شد.

وی همچنین اظهار کرد: کمک داور دیدار نفت آبادان و استقلال در یک صحنه خطایی را اعلام کرد که درست نبود و همان ضربه تبدیل به گل دوم استقلال شد. در نتیجه‌ گل دوم آبی پوشان با اشتباه داوری به ثمر رسیده است. در دیدار نفت تهران و داماش، یکی از کمک داوران در صحنه به ثمر سیدن گل داماش پرچمش را به نشانه خطا بالا برد و در نتیجه‌ داور آن گل را نپذیرفت. عسگری که خود از نزدیک شاهد آن بازی بود و در واکنشی به اعتراض مهدی تارتار که گرفته بود، چرا وقتی داور خطایی اعلام نکرده، کمک داور رای به خطا داده است، گفت: مگر اشکالی دارد که کمک داور خطایی را که داور ندیده اعلام کند؟

نایب رییس کمیته‌ داوران همچنین افزود: قانون صراحتا این اختیار را به کمک داور داده است که اگر داور در یک صحنه اشتباه کرد یا خطایی را ندید به او کمک کند و خطا را اعلام کند، ولی در نهایت داور تشخیص می‌دهد که نظر کمکش را تایید یا رد کند.

عسگری در پایان گفت: به نظرم مربی داماش اطلاعات داوری کافی ندارد وگرنه این انتقاد را مطرح نمی‌کرد. در ایران فکر می‌کنند که کمک داور فقط وظیفه آفساید گیری دارد در حالی که در زبان انگلیسی به آن دستیار یا کمک داور می‌گویند که وظیفه‌اش کمک کردن به داور در همه موارد است. کمک داور نقش درست مانند دستیار جراح در اتاق عمل دارد که نقش بسیار مهمی است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.