فریدون اصفهانیان: نباید بگذاریم چنین اتفاقی تکرار شود

فریدون اصفهانیان درباره نیمه تمام ماندن بازی پرسپولیس و داماش به دلیل تصمیم محمود رفیعی داور این مسابقه اظهار داشت: برای تصمیم گیری در چنین شرایطی باید عقل سلیم را در نظر گرفت. درست است که قانون این اجازه را به داور داده تا در صورت نامناسب بودن شرایط مسابقه، آن را نیمه تمام اعلام کند اما همه چیز به شرایط روحی یک داور بستگی دارد، به همین دلیل می گویم که این مسئله به عقل سلیم بستگی دارد.

وی افزود: روحیات افراد با هم یکی نیست و ظرفیت ها فرق می کند. محمود رفیعی با توجه به شرایط این تصمیم را گرفته و بعدا باید در کمیته داوران در خصوص این تصمیم بررسی ها صورت گیرد.

این داور پیشکسوت درباره فحاشی تماشاگران و تعطیلی بازی گفت: اصلا روال چنین چیزی خوب نیست و نباید بگذاریم چنین اتفاقی تکرار شود. از طرفی تماشاگران هم باید رعایت اصول اخلاقی را کنند. در مسابقات بزرگ جهان هم اشتباهات داوری دیده می شود. ما باید فرهنگ سازی کنیم.

اصفهانیان در این باره که همه از فرهنگ سازی صحبت می کنند اما کسی راهکاری نمی دهد، عنوان کرد: این فرهنگ سازی را اول از همه باید باشگاه انجام دهد. به آن آقای لیدری که پول داده می شود باید گفت چرا می گذارد روی سکوها چنین شعارهایی داده شود. مدیرعاملی می گفت قبل از فصل از مربیان و بازیکنان تعهد گرفتم که به داور کاری نداشته باشند اما برخی از بازیکنان و مربیان توجهی به این تعهد خود نکردند. رعایت این مسائل بستگی به وجدان افراد هم دارد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: جرائمی که در فوتبال ما هست متاسفانه آن طور که باید و شاید اجرایی نمی شود. باید در آئین نامه انضباطی خود بازنگری کنیم و قوانینی هم که در نظر گرفته می شود باید اجرایی شود. باید ببینیم چطور می شود فدراسیون انگلیس می تواند هواداران آشوبگر خود را کنترل کند اما ما نمی توانیم. باید از کشورهایی که توانسته اند این مسائل را کنترل کنند الگوبرداری کنیم و باید در کمیته داوران هم در این خصوص بحث شود. باید هم باشگاه ها هم داوران به نحو احسن کار خود را انجام دهند و به زودی جمله ” اشتباه داوری جزیی از فوتبال است” از بین برده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.