مهدی تاج: از عسگری انتظار دارم سعی در رفع نواقص داوری کند

مهدی تاج رئیس کمیته داوران

با توجه به بروز برخی از اشتباهات تاثیر گذار داوران در رقابتهای لیگ برتر، مهدی تاج، رئیس کمیته داوران از عسگری خواست این موراد را به صورت جدی مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش سایت داوران ایران، مهدی تاج در گفت و گوی اختصاصی با سایت رسمی فدراسیون گفت: بدون تردید یکی از حساس ترین و سخت ترین مشاغل جهان قضاوت است و به همین دلیل برای قاضی، شأن و منزلت خاصی قائل می شوند و برای رای او احترام خاصی قائل هستند.

نایب رئیس اول فدراسیون در ادامه افزود: متأسفانه در فوتبال مشکلاتی وجود دارد، به عنوان مثال در یک مسابقه فوتبال رقابت تنگاتنگی وجود دارد و مسلما یک طرف برنده و طرف دیگر بازنده است اما گاهی اوقات طرف بازنده، داور و قاضی را طرفدار برنده می بینند و تنها و تنها علت شکست را در داوری خلاصه میکنند. البته به این نکته هم معتقدم که داوران باید دقت بیشتری داشته و اشتباهات تاثیر گذار کمتری داشته باشند و داوران با تجربه نباید به اعتماد تجربه خود سوت بزنند و باید در همه صحنه ها حاضر بوده و با دویدن بیشتر، کمتر دچار اشکال شوند.

مهدی تاج در ادامه گفت: به نظر من دو مشکل اساسی در زمینه داوری وجود دارد، اول اینکه، قاضی دادگستری فرصت بررسی و مطالعه را برای یک حکم دارد، ولی قاضی میدان در کمتر از چند ثانیه باید در خصوص یک صحنه تصمیم خود را اعلام کند و دوم اینکه امروزه به لطف رسانه های فراگیر و عمومی، طرفداران، اشتباه داوری را می بینند و داوران به لحاظ همین مسائل سخت در  فشار افکار عمومی قرار می گیرند که ممکن است، همین فشار در قضاوت آینده داور هم موثر باشد، در نتیجه داور از ترس اشتباه نکردن به اشتباه می افتد، در حالیکه در هیچ جای دنیا، داور با هر تصمیمی اینگونه مورد اعتراض قرار نگرفته و در زمین بازی هر سوتی که زده میشود به نحوی از عدم رضایت خود را از تصمیم داوری اعلام نمی کنند .

وی در پایان گفت: به هر حال وظیفه کمیته داوران سیاست گذاری و پشتیبانی از داوری است که به نظر من افزایش صد در صدی حقوق داوران، کمک داوران و ناظر داوری، خود گواه این مدعاست و البته وظیفه دپارتمان داوری کنترل و نظارت به عملکرد داوری است که باید به نحو احسن چیدمان داوری انجام گیرد که در آینده به کاهش اعتراضات داوری مواجه شویم. اما ضمن تشکر و قدردانی از زحمات قشر زحمتکش و دلسوز داوری، از عسگری به عنوان مسول دپارتمان داوری انتظار دارم که با برگزاری جلسه توجیهی با داوران سعی در رفع نواقص داوری کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.