رفعتی: دلال ها داوران را می خرند!!!

داود رفعتی در مصاحبه با ایسنا ادعا کرد: «یک نفر با داورهای مختلف برای بالا و پایین کردن نتایج بازی‌ها تماس می‌گیرد، این فرد چندین بار با خود من تماس گرفته اما کمیته داوران علی‌رغم اینکه او را می‌شناسد، هیچ برخوردی انجام نداده است. از فدراسیون فوتبال می‌خواهم فکری به حال داوری بکند تا کمی قانونمند شده و باندبازی‌ها و دلالی‌ها در آن از بین برود.»
رفعتی در بخش های دیگری از این گفت و گو با انتقاد از عنایت رئیس کمیته داوران را متهم به نابودی فوتبال ایران کرده و گفته است فوتبال ایران از نظر داوری در سطح بین المللی در این سالها پسرفت داشته. رفعتی همچنین ادامه داده است که اختلاف عنایت با او بر سر رابطه خوبش با غیاثی رئیس سابق کمیته داوران است.
این اولین بار در سالهای اخیر است که یک داور بین المللی رسما به شایعه وجود واسطه ها برای رقم زدن نتایج بازی های لیگ برتر اعتراف می کند. اگرچه وقتی درباره ادعای رفعتی از سایر داوران ایرانی سوال می پرسیم. پاسخ می دهند:« کسی که رفعتی به او لقب دلال داده ، یکی از داوران ملی است که در شهرستانی جنوبی زندگی می کند. این بنده خدا اصلا دلال نیست اما این دو نفر یک بار با هم درگیری فیزیکی پیدا کرده اند و احتمالا رفعتی می خواسته به این شکل ، برخورد شخصی شان را تلافی کند. »
اگرچه رفعتی کدی مشخص از نفری که می گوید دلال است نداده اما او در بخش دیگری از حرفهایش با پیش کشیدن اختلافات میان غیاثی و عنایت خود را قربانی این دعوا ها دانسته. او که انتظار داشت با بازنشسته شدن حیدر شکور به عنوان کمک داور سوم لیست بین المللی معرفی شود ، در کمال تعجب دید که کمیته داوران ، ابولفضلی را بالاتر از قرار داده است. این موضوع بی شک نقشی اساسی در اعتراض شدید اللحن این داور به کمیته داوران دارد.
رفعتی در دوران ریاست فدراسیون فوتبال دادکان متهم بود که چون همسرش رئیس دفتر رئیس وقت فدراسیون فوتبال بود ، تعداد زیادی از بازی های پخش مستقیم را به عنوان کمک داور اول قضاوت می کرد . اتفاقی که سبب شده بود بسیاری از همکارانش به این تصمیم کمیته داوران اعتراض داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.