حسین عسگری: تاوان اشتباه داوران را تیم‌ها نباید بدهند

نایب رییس کمیته‌ داوران کنفدراسیون فوتبال با بیان این که بیشتر داوری‌های هفته‌ بیست و دوم لیگ برتر بدون اشتباه تاثیر گذار بوده است، گفت: عملکرد داور دیدار استقلال و فولاد خوب نبود، چون دو پنالتی را اعلام نکرد.

حسین عسگری، درباره داوری‌های دیدارهای هفته‌ بیست و دوم لیگ برتر فوتبال گفت: تا جایی که ناظران بازی‌ها به ما گزارش داده‌اند، در بیشتر بازی‌ها اشتباه تاثیرگذاری صورت نگرفته است. خود من هم ناظر بازی تیم‌های نفت و سپاهان بودم که در آن بازی هم مشکلی وجود نداشت، اما در چند صحنه ای که از بازی تیم‌های استقلال و فولاد در اخبار تلویزیون دیدم، متوجه شدم که داور باید یک پنالتی به سود استقلال و یک پنالتی به سود فولاد اعلام می‌کرد که به اشتباه این کار را انجام نداد، اگر عملکرد داور را در بازی استقلال و فولاد ارزیابی کنیم، باید بگویم که جهانبازی عملکرد خوبی نداشته است.

سرمربی و مدیر عامل باشگاه راه‌آهن پس از بازی تیمشان برابر مس سرچشمه معتقد بوده است که داور بازی به یکی از بازیکنان حریف دو کارت زرد داده، اما به اشتباه او را اخراج نکرده است و به همین دلیل باید بازی تجدید شود.

عسگری در واکنش به این صحبت‌ها گفت: مسعود عنایت که ناظر داوری آن بازی بوده است، درباره مساله دو اخطاره بودن یک بازیکن و اخراج نشدنش چیزی گزارش نکرده است، اما اگر فرض کنیم که چنین اتفاقی رخ داده باشد، این اشتباه مانند سایر اشتباهات داوری جزئی از بازی فوتبال است و باعث نمی‌شود که دیدار تجدید شود، اگر داور اشتباه کند، تاوانش را تیم فوتبال نباید بپردازد، چرا که بازیکن آن‌ها تخلفی نکرده است.

نایب رییس کمیته‌ داوران درباره داوری دیدار تیم‌های مس سرچشمه و راه‌آهن افزود: آن طور که گزارش ناظر به ما رسیده است، یکی از بازیکنان راه‌آهن باید در دقیقه ۱۹ بازی به دلیل جلوگیری از موقعیت آشکار گل از بازی اخراج می‌شد که داور به یک کارت زرد بسنده کرده است، همچنین پنالتی که داور به سود مس اعلام کرد، باید بازبینی شود تا صحت و سقم آن مشخص شود.

حسین عسگری که خود ناظر داوری دیدار تیم‌های نفت تهران و سپاهان بود، پس از پایان این دیدار با ناصر فریاد شیران یکی از اعضای کادر فنی نفت درگیری لفظی پیدا کرد. وی دلیل این اتفاق را این گونه بیان کرد: دلیلش همان چیزهایی است که همواره با بی‌انصافی نسبت به جامعه داوری عنوان می‌شود. آقای فریاد شیران پس از پایان بازی نزد من آمد و گفت این چه وضع داوری است. من هم در جوابش گفتم این چه وضع بازی است که شما انجام می‌دهید، بهتر بازی کنید تا پیروز شوید و مساله دیگری جز این نبود. تیم فوتبال نفت در برابر سپاهان خوب بازی نکرد و حتی می توانست گل‌های بیشتری بخورد، اما این تیم در بازی با راه‌آهن که آنجا هم من ناظر داوری بودم، می توانست با اختلاف چهار گل پیروز شود. در آن بازی توپ‌هایشان گل نشد و بدشانسی آوردند، اما در برابر سپاهان حقشان پیروزی نبود. تنها اتفاقی که در این بازی رخ داد خطای هندی بود که اواخر بازی اعلام شد که آن هم خارج از محوطه جریمه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.