عسگری: اجازه فشار بر روی داوران را به هیچ کسی نمی دهیم

از نحوه عملکرد پورحیدری و قلعه نویی متعجبم

 به گزارش سایت داوران ایران، عسگری گفت: قبل از شروع بازی استقلال و سپاهان متوجه شدم که پورحیدری بر علیه سعید مظفری زاده صحبت کرده که این داور را به حاشیه بکشاند. وی خارج از حیطه وظایف خود در نشست هماهنگی قبل از بازی  مطالبی را مطرح کرده تا جو علیه تیم داوری باشد. طبق قانون هیچ فرد، سرپرست یا سرمربی تیم حق ندارند که درخصوص انتخاب داوران دخالت کنند و یا به نحوه عملکردشان قبل از شروع بازی یا حتی در حین بازی، اعتراض کنند. ما قبل از مسابقه شرایط داوران را در نظر می گیریم و سپس قضاوت یک دیدار را بر عهدشان می گذاریم. مظفری زاده در طول نیم فصل اول فقط یک قضاوت برای استقلال داشت که آنهم بدون نقص بود.

وی در خصوص رفتار قلعه نویی به تصمیم داور مسابقه گفت: نزدیک به یک ساعت فیلم دیدار صبا و تراکتور سازی تبریز را بازبینی کردیم. تصمیمات تیم داوری باعث تغییر نتیجه نبوده و کمک داوربه درستی پنالتی را برای تیم صبای قم اعلام کرده است. ضمن اینکه چند بار در محوطه فنی تیم تراکتور شاهد اعتراضات بی اساس به موارد کوچک به تیم داوری بودم که معتقدم قلعه نویی به همراه برخی دیگر حق نداشتند مدام به داور مسابقه اعتراض کنند و تمرکز تیم داوری را به هم بزنند. برخورد داور با قلعه نویی که مدت هاست در فوتبال حضور دارد کاملا درست بوده است. از نحوه  عملکرد پورحیدری و قلعه نویی متعجبم. قانون صراحتا اعلام کرده که در صورت اعتراض ، افراد معترض باید اخراج شوند. متعجبم چرا افرادی که سابقه خوبی در فوتبال دارند، بی جهت اعتراض می کنند.

پنالتی فولاد خوزستان به درستی از سوی داور اعلام شد

نایب رئیس کمیته داوران گفت: مجید جلالی-مربی تیم فولاد خوزستان پس از اعلام پنالتی دیگر نگذاشت که تیمش به بازی ادامه دهد.این کار غیر فنی بود و اعتقاد داشت پنالتی که برای تیم فولاد خوزستان اعلام کرد صحیح نیست، در صورتی که پس از بازبینی و گزارش ناظر، پنالتی اعلام شده به نفع تیم شاهین بوشهر صحیح بود. بیرون کشیدن تیم از مستطیل سبز آنهم از سوی فردی که کارشناس فوتبال است و اکثر بازی ها را کارشناسی می کند، کار غیر مسئولانه ای بود. چرا که جلالی با این کار به تیم داوری فشار و استرس وارد کرد تا شاید حرفش به کرسی بنشیند اما معتقدم جباری به خوبی قضاوت کرد و پنالتی به درستی اعلام شد.

اجازه فشار بر روی داوران را به هیچ کسی نمی دهیم

وی در پایان گفت: داوران ایران در شرایط سخت قضاوت می کنند. شایسته نیست به خاطر اشتباهات و نظر شخصی هر فرد، به داوران توهین شود. ما از داوران تحت هر شرایطی دفاع می کنیم. درست است که دیدارهای نیم فصل دوم بسیار سخت و حساس می شود اما نباید با رفتاهای غیر مسئولانه به داوران، فشار و استرس وارد کرد.معتقدم تیم های داوری دربازیهای هفته هجدهم به خوبی قضاوت کردند.کلاسی که در نیم فصل برگزار شد آنهم در شرایط سخت بارانی و هوای بسیار سرد، داوران تست های خود را به خوبی پشت سر گذاشتند و شروع خوبی در نیم فصل دوم داشتند. تخلفاتی که در بازیها صورت گرفت را قطعا پیگیری می کنیم و اگر لازم باشد به کمیته انضباطی نیز شکایت خواهیم کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.