عزیز محمدی: مهمترین اصل در فعالیت داوری، خود باوری است

رئیس سازمان لیگ برتر با حضور در کلاس بازآموزی داوران و کمک داوران لیگ برتر در خصوص فعالیتهای صورت گرفته  توسط داوران صحبت کرد.

به گزارش سایت داوران ایران، عزیز اله محمدی در این باره  گفت: چهار سال است که در فوتبال به عنوان رئیس سازمان لیگ و نایب رئیس دوم در حال فعالیت هستم و هر چه بیشتر تلاش می کنم، باز هم متوجه می شوم که برای فوتبال کاری نکرده ایم و برای رسیدن به کشور های مطرح در فوتبال جهان باید بیش از پیش تلاش کنیم . چرا که حرکت فوتبال رو به جلو است و باید بازهم تلاش کنیم تا به قله های بالای فوتبال در جهان دست پیدا کنیم.

وی در خصوص داوری گفت: من همیشه گفته ام قشر داوری فوتبال ایران با غیرت ترین و در عین حال مظلوم ترین قشر در فوتبال ایران است و همیشه اعتقاد داشتم که مهمترین اصل در فعالیت شما خود باوری است .اگر به تاریخ چند ساله اخیر فوتبال ایران نگاه کنید، در می یابیم که همانطور که مرادی،ترکی،ممبینی و مظفری زاده توانستند بازی های استقلال و پیروزی را سوت بزنند و به خوبی قضاوت کنند ، اگر از داوران جوانتر هم استفاده بکنیم قطعا و بدون مشکل این بازیها را قضاوت خواهند کرد و تنها باید خودشان را باور کنند و تلاششان را بیشتر کنند.

در ادامه محمدی در خصوص اشتباهات داوری گفت: اشتباهات داوری ما  در مقابل داوران جهان که در مسابقات جام جهانی و جام ملتهای اروپا قضاوت می کنند، با آن همه امکاناتی که در اختیار آنهاست، هیچ است و درصد اشتباهات داوری در این مسابقات بسیار بالاتر است.

وی گفت: از همه شما می خواهم با یکدیگر همدلی داشته باشید و از یکدیگرحمایت کنید و مسئولین فدراسیون به همراه کمیته داوران از هیچ فعالیتی برای رشد و موفقیت قشر داوری دریغ نخواهیم کرد. هزینه ای که بابت قضاوت شما در مسابقات داده می شود، هرچند در سال جاری افزایش یافته اما باز هم کم است  و باید بدانید شما چون نان بازویتان را می خورید، این مبلغ ناچیز برای شما بسیار با برکت خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.