ارزیابی نائب رییس کمیته داوران از عملکرد داوران در نیم فصل

وی درباره قضاوت دیروز در جام جذفی و لیگ برتر گفت: خوشبختانه به جز بازی پیروزی و راه آهن که داور یک اشتباه تاثیرگذار داشت در دیگر بازیها شاهد قضاوت خوب داوران بودیم. در بازی پیروزی و فولاد خوزستان متاسفانه در دقیقه ۹۲  داور بازی یک پنالتی مسلم را برای پیروزی نگرفت و اشتباه تاثیرگذاری داشت البته تصمیم او در اخراج بازیکن فولاد در صحنه پنالتی روی بازیکن پیروزی کاملا درست بود و بازیکن مدافع فولاد باید اخراج می شد.

به گزارش سایت داوران ایران، نایب رئیس کمیته داوران درباره نحوه ارزیابی اش از عملکرد داوران در نیم فصل گفت: خوشبختانه داوران در نیم فصل قضاوت های خوبی داشتند هر چند که اشتباهات داوری همیشه وجود دارد اما با توجه به آنالیزی که ما در فیلم های بازیها داشتیم قضاوت ها کم اشتباه بود. البته کارشناسان در این مورد باید اظهار نظر کنند اما من احساس می کنم اشتباهات داوران کمتر از معیارهای استاندارد جهانی بوده است. ضمن اینکه تمام هدف ما این بود داوران جوان را در رقابت های لیگ برتر آزمایش کنیم و به تجربیات آنها بیافزایم البته از رسانه ها انتظار داریم با توجه به شرایط زیرساختی فوتبال ایران آنها لیگ برتر را نببیند و در دیگر لیگ ها و در شرایط حاکم بر آنها عملکرد داوران را زیر ذره بین بگیرند.

عسگری درباره حضور داوران ایران در سمینار داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: حدود یک ماه بعد ۶ نفر از بهترین داوران ایران در سمینار داوران الیت آسیا شرکت خواهند کرد و با توجه به اینکه به داوران جوان در لیگ برتر فرصت دادیم و ازغیبت این ۶ داور متضرر نخواهیم شد.

وی ادامه داد: شاهد این هستیم که در هر هفته بدترین هجمه ها به داوری می شود ما همواره از نقد سالم استقبال می کنیم و دوست داریم عملکرد داوران همیشه زیر ذره ببین باشد و به صورت کارشناسی همواره قضاوت کرده ایم و اشتباهات داورانمان را بدون کم و کاست اعلام کرده ایم ، چرا که معتقدیم نقد را باید از خودمان شروع کنیم تا به پیشرفت برسیم.

عسگری در پایان گفت: هفته آینده درباره عملکرد داوران در نیم فصل و اعلام برنامه های آینده این کمیته کنفرانس مطبوعاتی در سالن روابط عمومی برگزار خواهد شد و بنده پاسخگوی سوالات رسانه ها خواهم بود. زمان این کنفرانس از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.

1 دیدگاه
  1. سلام لطفا حق تراکتور چه خواهد شد اشتباهات آقای ترکی در گرفتن پنالتی برای استقلا و اخراج حاج صفی دل مردم تبریز رو خون کرده با بخشش که کاری نمی شه کرد باید به این مردم جواب بدهید یک جریمه ای هم برای داوران در نظر بگیرید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.