نصیرزاده: هند ممدوتال پنالتی نبود/ توپ ۱۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشت

هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری معتقد است که هند ممدوتال در محوطه جریمه پرسپولیس پنالتی نبود و داور به درستی تصمیم گرفت. نصیرزاده در گفت‌وگو با گل در این مورد می‌گوید:«‌در اینکه توپ به دست مدافع پرسپولیس برخورد کرد هیچ شکی وجود  ندارد ولی تصاویر آهسته تلویزیونی نشان داد که دست ممدوتال حالت افتاده داشت و به محض اینکه بازیکن راه آهن توپ را شلیک کرد، مدافع پرسپولیس صورت خود را به سمت راست  چرخاند تا از توپ فرار کند.»

به گزارش سایت داوران ایران، نصیرزاده ادامه می‌دهد:«‌ توپ بر اثر ضربه سنگین راه آهن ۱۰۰کیلومتر در ساعت سرعت داشت و در چنین مواقعی بازیکن فرصت عکس‌العمل ندارد و امکان اینکه آن صحنه را پنالتی بدانیم بسیار ضعیف یا غیرممکن است. در کلاس‌های بین‌المللی اینطور تدریس می‌شود که هند پنالتی زمانی اتفاق می‌افتد که بازیکن از آمدن توپ به طرف خودش آگاهی داشته باشد و همچنین فرصت تصمیم‌گیری داشته باشد.»

نصیرزاده در پایان می‌گوید:«‌در آن صحنه فرصت تصمیم‌گیری برای ممدوتال وجود نداشت و حتی حقیقی دروازه‌بان پرسپولیس که پشت او قرار داشت به طرف مقابل شیرجه زد و این نشان می‌دهد که حتی تشخیص جهت توپ برای دروازه‌بان پرسپولیس هم غیرممکن بود. در مجموع باید گفت که این خطا پنالتی نبود.»

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.