عسگری: قرار گرفتن در شرایط آفساید به شرط عدم تحرک تخلف نیست

حسین عسگری در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون درباره قضاوت تیم داوری در داربی ۷۳ گفتگو کرد.

به گزارش سایت داوران ایران، وی در این باره گفت: در مجموع از نحوه قضاوت تیم داوری و تصمیماتی که آنها از بازی گرفتند راضی هستیم و تیم داوری کارنامه موفقی داشت و اشتباهات تاثیر گذاری از سوی داوران مشاهده نشد.

عسگری درباره صحنه های مشکوک این بازی گفت: این دیدار چند صحنه داشت که باید مورد نقد و نظر واقع شد. باید بگویم در صحنه ای که برخی آن را  خطای پنالتی روی مجیدی در نیمه اول می دانند پنالتی نبود و تصمیم ممبینی کاملا درست بود. در صحنه خطای دیگر روی برهانی در محوطه جریمه، باید بگویم که تصمیم گیری بسیار مشکل بود و با توجه به اینکه من در ورزشگاه بودم و اسکوربورد صحنه های آهسته را پخش نمی کند نمی توانم در این باره نظر دهم و منتظر گزارش ناظر بازی و بازبینی فیلم هستم. ضمن اینکه جایگاهم در ورزشگاه طوری بود که  به صحنه مشرف نبودم. اما در صحنه خطای پنالتی که ممبینی به درستی روی فرهاد مجیدی آن را گرفت ، گفته شده که مدافع پرسپولیس باید اخراج می شد ، اما باید بگویم که با توجه به جهت حرکت فرهاد مجیدی که به سمت کرنر بود حتی اگر توپ هم به او می رسید زاویه اش بسیار تنگ می شد و فرصت صددرصد گل نبود. به همین دلیل تصمیم ممبینی کاملا درست بود.

وی در ادامه درباره خطای مازیار زارع گفت: برخی آن را مستحق کارت قرمز می دانستند ولی به هر جهت پرسپولیس در این صحنه سه بر صفر عقب بود و این بازی هم شرایط خاص خودش را داشت و ممبینی در این صحنه سعی کرد بازی را مدیریت کند .

عسگری درباره گل سوم استقلال گفت: ما از سخندان توقع داشتیم که در این بازی تبحرش را نشان دهد و باید بگویم او به خوبی در همه صحنه ها آفساید عمل کرد . البته من هنوز فیلم بازی را ندیدم اما در صحنه گل سوم، فرهاد مجیدی از هوشش استفاده کرد و در زمان پاس ایستاد تا شریفات از منطقه ای که در آفساید نبود صاحب توپ شود و گل سوم به درستی به ثمر برسد. باید به این نکته اشاره کنم که صرف قرار گرفتن در شرایط آفساید تخلف نیست و فرهاد مجیدی در آن صحنه بی تحرک ایستاد تا  هیچ دخالتی در روند بازی نداشته باشد و شریفات بتواند از فرصت استفاده کند.

وی در پایان گفت: خوشحالیم که تیم داوری به خوبی از این بازی حساس سربلند بیرون آمدیم . ما از تیم داوری در داربی و دیگر بازیها انتظار داریم طوری قضاوت کنند که وقتی تصمیم هایشان مورد نقد کمیته داوران قرار می گیرد این کمیته بتواند به منتقدان پاسخ قانونی بدهد. البته داربی تهران به اندازه کافی حساس است و انتخاب داوران برای این بازی کار راحتی نیست ، هر چند که کمیته داوران ۵ داور دارد که می توانند داربی را در هر شرایطی به خوبی قضاوت و مدیریت کنند.

1 دیدگاه
  1. سلام وبا تشکر از سایت خوبتون/ میخواستو بدونم آیا کسی هست که کار کرد ناظران را مورد ارزیابی قرار بده یا فقط داور بد بخت باید مورد ارزیابی ناظران وکمیته داوری باشه/آیا نمره ای که ناظران میدن ملاک داوری دادن به داوران هستش/والا به خدا هر ناظری برای هر شهری و هر دیداری مناسب نیست /نمی دانم تونستم منظورم و برسونم یا نه/ بازم تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.