عسگری: اشتباهات داوران دیدار استقلال و شاهین تاثیرگذار بود

حسین عسگری در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره قضاوت داوران لیگ برتر در هفته چهاردهم صحبت کرد.

به گزارش سایت داوران ایران، نایب رئیس  کمیته داوران درباره قضاوتهای هفته چهاردهم لیگ برتر گفت: خوشختانه به جز بازی استقلال و شاهین در دیگر رقابتها مشکل خاصی در زمینه داوری وجود نداشت و داوران در دیگر بازیها عملکرد خوبی داشتند.

عسگری ادامه داد: متاسفانه ابوالفضلی کمک داور بازی که یکی از بهترین کمک داوران ماست در صحنه تشخیص هند وحید طالب لو اشتباه عمل کرد و این در حالی بود که دروازه بان شاهین هیچ هندی مرتکب نشده بود. باید به این نکته اشاره کنم که خط محوطه ۱۸ قدم جزو محوطه محسوب می شود و تا زمانی که همه توپ از خط رد نشده باشد دروازه بان می تواند توپ را در اختیار داشته باشد. البته بدشانسی هم شامل این کمک داور شد و ضربه مجتبی جباری به گل تبدیل شد تا اشتباه این کمک داور تاثیرگذار باشد.

وی درباره اینکه تشخیص این گونه صحنه ها با داور است یا کمک داور گفت: داور وسط به این گونه صحنه ها احاطه ندارد و این وظیفه کمک است که در این گونه موارد و مسایل مربوط به خطوط محوطه جریمه از خطای پنالتی روی خط ، هندها و رد شدن یا نشدن توپ از خط به داور کمک کند.

نایب رئیس کمیته داوران در پایان درباره قضاوت احمد صالحی داور وسط بازی گفت: احمد صالحی هم داور خوب ماست و هم سال گذشته و هم امسال قضاوت های خوبی داشته و بیشترین قضاوت را هم امسال و هم سال گذشته داشته اما در صحنه خطایی که روی بازیکن شاهین در محوطه جریمه استقلال اتفاق افتاد اشتباه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.