پیش درآمدی بر داوری های هفته سی و چهارم

محسن ترکی سخت‌ترین بازی فانوس به دستان را سوت می‌زند. بازی راه‌آهن- مقاومت آنقدر اهمیت دارد که احتمال سقوط یکی از آنها حتمی است به همین دلیل ترکی که اخیرا از قضاوت خارجی خود فارغ شده است این مسابقه حساس را قضاوت می‌کند. توصیه همیشگی به ترکی این است باید فکر کند که همه بازیکنان یک اخطار دارند و اخطار اولی که به آنها می‌دهد می‌تواند باعث اخراج آنها شود. دوندگی و آمادگی بالای بدنی ترکی کمک می‌کند که مثل همیشه به صحنه‌ها نزدیک باشد. دومین بازی حساسی که می‌تواند سومین تیم سقوط کننده به لیگ یک را مشخص کند به سعید مظفری‌زاده سپرده شده است. همدانی‌ها که خود را در معرض سقوط می‌دانند باید از تیم پرتماشاگر تراکتورسازی امتیاز بگیرند و از آنجایی که رفتن کمالوند به نفت آبادان نهایی شده است تراکتورسازها حساسیت‌های بازی گذشته را در این مسابقه ندارند و این امتیاز خوبی برای پاسی‌ها محسوب می‌شود. مظفری‌زاده به این دلیل انتخاب شده که تحت تاثیر تماشاگران متعصب تراکتورسازی و هواداران پرهیجان پاس همدان قرار نمی‌گیرد پرسپولیس و سپاهان در حالی به مصاف هم می‌روند که وضعیت‌شان در جدول مشخص است فغانی داوری که به کوتاه نیامدن مقابل بازیکنان و ایستادگی بر تصمیماتش مشهور است این بازی حیثیتی را قضاوت می‌کند. این بازی اگر چه سپاهان را پایین نمی‌آورد و پرسپولیس را بالا نمی‌کشاند ولی در هر حال یک بازی بزرگ برای این داور بین‌المللی و جوان به حساب می‌آید.
سعید بخشی‌زاده در حالی بازی شاهین و فولاد را قضاوت می‌کند که خیال هر دو تیم بابت سقوط راحت شده و جای مناسبی در جدول مسابقات دارند و این موضوع به بخشی‌زاده کمک می‌کند تا قضاوت راحتی داشته باشد. رهبرفام که از داوران جوان و آینده‌دار کشور محسوب می‌شود قرار است مسابقه صبای قم و سایپا را قضاوت کند. این بازی به دلیل عدم تاثیرگذاری در جایگاه دو تیم بیشتر از هر کسی برای داور مهم است که او را در بین داوران لیگ مطرح می‌کند. قرار است بازی تیم‌های بی‌انگیزه استقلال اهواز و استیل‌آذین را محمد ملکی قضاوت کند. البته این بازی می‌تواند برای ملکی بسیار مهم و اساسی باشد چرا که او هم مانند رهبرفام جویای نام است و برای مطرح شدن می‌جنگد.
هر چند که از نگاه بیرون بازی استقلال اهواز و استیل‌آذین به خاطر شرایطی که در جدول بازی‌ها دارند بی‌اهمیت به نظر می‌رسد اما استقلال اهوازی‌ها بابت سقوط ناراضی هستند و استیل‌آذینی‌ها در بالای جدول به خواسته خود نرسیدند پس در این بازی می‌آیند تا از حیثیت خود دفاع کنند.
این موضوع می‌تواند کار ملکی را که تجربه کمی هم در لیگ برتر دارد سخت کند و این داور جوان باید حواسش به این نکته باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.