عسگری: اخراج کریمی کاملا درست بود

حسین عسگری در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون درباره بازیهای شب اول هفته چهارم لیگ برتر صحبت کرد.

به گزارش سایت داوران ایران، وی درباره بازیهای دیشب گفت: براساس تماس هایی که با ناظران داوری داشتم خوشبختانه در هر سه بازی دیشب صحنه خاصی وجود نداشت و قضاوت داوران خوب بود. اما درباره صحنه اخراج علی کریمی باید بگویم داور کاملا درست عمل کرد و این قضاوت او نقطه قوت بازی دیشب بود.

عسگری با اشاره به اینکه همه تکل از پشت هایی که با نیروی بیش از حد به نقاط حساس بدن مثل آشیل ، زانو و قوزک وارد شود کارت قرمز دارد، گفت: دیشب علی کریمی در زمانی که روی آشیل پای بازیکن مس تکل رفت از نیروی بیش از حد استفاده کرد و با کف پا این بازیکن مس سرچشمه را سرنگون کرد و صددرصد کارت قرمز داشت. البته خودش هم به صورت محترمانه ای به داور اعتراض کرد و در کل قبول کرد که حق اش اخراج بوده است. جای گیری داور هم خوب بود و به خوبی این صحنه را که سخت ترین صحنه بازی بود تشخیص داد.

نایب رئیس کمیته داوران در پایان گفت: پس از مصدومیت شدیدی که فان باستن بازیکن بزرگ هلند به خاطر تکل از پشت با آن مواجه شد و از دنیای فوتبال خداحافظی کرد ، کمیته داوران فیفا تصمیم گرفت که برای تکل از پشت هایی که با اعمال نیروی بیش از حد بر روی پای بازیکن انجام می شود کارت قرمز در نظر بگیرد. اتفاقا کار داور در بازی دیشب به خوبی آخرین متد فیفا را در مبحث تکل از پشت نشان داد. البته همه تکل از پشت ها کارت قرمز ندارد ، چرا که ممکن است بازیکنی که تکل می رود  به پای بازیکن حریف برخورد نکند و برای توپ تکل برود. ضمن اینکه برخی از تکل ها نیروی بیش از حد در آن نیست و با کارت زرد جریمه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.